70 rokov Tatranského pohára v jednom
16. augusta 2017
Bulletin – Tatranský pohár
17. augusta 2017

Rivalita na ľade, priateľské vzťahy mimo neho

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že účastníkov 70. ročníka turnaja o Tatranský pohár spája iba jediný cieľ – a to vyhrať trofej víťazov –  opak je pravdou. Šesť tímov, ktoré sa na turnaji predstavia, spája nielen súdržnosť, láska k hokeju a svojim fanúšikom, ale hlavne priateľské vzťahy vo všetkých štruktúrach klubu vo vnútri aj navonok.

Zdravá rivalita medzi nimi, samozrejme, vládne, ale tá je iba na ľade. Priateľské vzťahy mimo neho sa preto tímy rozhodli preukázať aj spoločnou titulnou fotografiou, ktorú majú na svojich oficiálnych facebookových stránkach. Zaujímavosťou je, že text na titulnej fotke je v úradnom jazyku daného klubu, a tak môžete vidieť grafiku v slovenčine, maďarčine, ale aj francúzštine či nemčine.

Nápad vznikol, keď brand manažéra HK Poprad Daniela Laškodyho oslovil Vojtech Petty, ktorý je manažérom klubu HC Košice. Ten chcel už tradične fanúšikov košického hokeja informovať o zápasoch ich klubu, aby aj oni zažili tú pravú atmosféru Tatranského pohára a zároveň mali informácie o termínoch v prehľadnej a vizuálne zaujímavej forme. Spoločná titulná fotka tak slúži aj ako informačný zdroj, no na druhej strane aj utvrdzuje priateľstvo, ktoré medzi klubmi a hokejovou verejnosťou vládne.

Facebook komentáre