Dávid Bondra: Chcem sa prebojovať na šampionát
8. apríla 2019
Ľudovít Jurinyi: Prioritou bude udržať si kostru kádra
9. apríla 2019

Roman Stantien: Nemali sme väčšie výkyvy

V aktuálnom ročníku Tipsport Ligy viedol mužstvo Kamzíkov tréner Roman Stantien. Po ukončení sezóny sme sa ním spätne obzreli za výsledkami jeho mužstva a zhodnotili priebeh ročníka.

Do klubu ste prišli pred sezónou a podieľali ste sa na skladbe kádra. Podarilo sa vám uloviť všetkých hráčov, o ktorých ste mali záujem?
Myslím si, že sme sa trafili do toho, do čoho sme chceli. Našli sme vhodných hráčov. Hľadali sme ešte obrancu na presilovky, a to sa nám nepodarilo. Vyhliadnutý hráč mal väčší úraz a kvôli následkom nemohol prísť a zmluvu sme zrušili.

V príprave ste absolvovali slušnú porciu zápasov a vyvrcholením bol zisk trofeje na domácom Tatranskom pohári. Splnila príprava účel a podarilo sa dostatočne preveriť všetkých hráčov?
Príprava nie je o výsledkoch, ale o tom, aby sme zistili, čo tí chlapci vedia prípadne kde sú ich slabiny. Myslím si, že sme to celkom odhadli, kto ako na tom je a kto si má zastať svoje miesto. To, že sme vyhrali Tatranský pohár, je výborné. Má to svoju cenu a tradíciu, ale netreba to preceňovať, bol to len začiatok sezóny a ostatné tímy taktiež skúšali veľa hráčov a medzi nimi aj juniorov.

Váš pohľad na dlhodobú časť súťaže?
Myslím si, že sme celú sezónu hrali v jednej rovine a nemali sme väčšie výkyvy. Na prelome rokov sme mohli poskočiť v tabuľke, ale nevyšlo nám to. Pred play off sme sa dokázali dostať tam, kde sme chceli a splnili sme cieľ. Taktiež sme sa dokázali skonsolidovať a verili sme si na play off.

Ako hodnotíte štvrťfinálovú a semifinálovú sériu play off?
Košice mali silný tím. Prekvapením bolo naše vedenie v sérii 3:0. Niektorí si možno mysleli, že to vyhráme 4:0, ale dôležité je, že sme cez prvé kolo prešli. Boli sme radi a šťastní. Následne nám padla Banská Bystrica. S nimi sme aj v základnej časti odohrali veľmi dobré zápasy, na ktoré sme nadviazali v semifinále. Pre mňa osobne a aj pre chlapcov po poslednom zápase, keď sme prehrali, bolo veľkým sklamaním, že sme nepostúpili ďalej. Verili sme si aj na Banskú Bystricu, neboli to len slová, lebo zápasy boli vyrovnané. Tak ako tesne sme prehrali prvé dva zápasy, tak sme ich mohli aj vyhrať. Séria bola vyrovnaná. Rozhodli presilovky, ktoré nám celú sezónu nešli. Samozrejme aj zranenia a absencia troch hráčov.

Okrem domácich hráčov pôsobilo v tíme niekoľko legionárov a priestor dostávali aj juniori. Zastali si svoje pozície?
Do mužstva sme potrebovali konkurenciu, aj preto k nám v januári prišli traja zámorskí hráči. Účel to splnilo a myslím si, že nám aj pomohli. V závere play off sa ukázalo, že by sa nám hodilo viac hráčov, nakoľko niektorí boli zranení alebo chorí. Čo sa týka mladíkov, tak od nás dostali šancu mnohí. Viacerí ukázali, že do mužstva patria. Mladí chlapci potrebujú veľa hrať ale cez tú sezónu, kde je tlak na výsledky, sme si nemohli vždy dovoliť skúšať ich alebo zaradiť do prvých dvoch pätiek. Na to je vždy dosť dobrá príprava. Ak už máte hráčov, ktorých nemusíte skúšať, tak ide o dobrých hráčov. V tom prípade zas prídu agenti a keď vidia, že sú dobrí, tak im ponúknu výhodné podmienky a zoberú ich z mužstva. Mladí chlapci nemajú ľahké zapracovať sa do extraligového mužstva. V tretej alebo štvrtej päťke zas nedostávajú veľa času a nepresadia sa.

Čo by ste s odstupom času urobili ináč?
Hlavne ma mrzí, že som v Banskej Bystrici, keď sme hrali u nich posledný zápas, neodvolal brankára. Zobral som oddychový čas, mali sme presilovú hru a mohli sme hrať 6 na 4. Nakoniec som sa po dohode s chalanmi rozhodol, že ešte počkám a myslím si, že som to mal skúsiť.

Ktorý moment zo sezóny vám najviac utkvel v pamäti a vyzdvihli by ste ho?
Zápas v Nových Zámkoch (hraný 9. decembra 2018, pozn. autora), ktorý sme dokázali v závere vyrovnať a v predĺžení sme otočili výsledok a zvíťazili. V tom období sme dokázali otočiť alebo vyrovnať v závere viacero zápasov a ukázala sa tak naša sila.

Facebook komentáre