Štatistické zhrnutie základnej časti 2018/19
27. februára 2019
Informácie o cenách a predaji vstupeniek na štvrťfinále play off
1. marca 2019

Roman Stantien: V základnej časti sme cieľ splnili, čaká nás vrchol sezóny

Hokejistov HK Poprad čakajú od 11. marca najdôležitejšie zápasy sezóny. V rozhovore s lodivodom Kamzíkov Romanom Stantienom sme sa v krátkosti obzreli za základnou časťou sezóny a prezradil, čo čaká jeho zverencov v najbližšej dobe. 

Ako hodnotíte dlhodobú časť súťaže a v nej dosiahnuté 5. miesto?
Pred sezónou sme si dali cieľ, aby sme skončili do 6. miesta. Myslím si, že ten cieľ je splnený, aj keď sme mohli byť umiestnení o niečo vyššie. Okolo Vianoc to vyzeralo, že siahneme na najvyššie priečky, ale mali sme aj obdobia, kedy to vyzeralo, že budeme na tom horšie. Celkovo môžeme byť spokojní s tým, ako sme základnú časť zvládli.

Čo bola naša prednosť a čo bolo našou slabinou?
Silnou stránkou bolo to, že sme v zlomových zápasoch s lepšími mužstvami vedeli zabrať všetci za ten správny koniec a vyžmykali sme zo seba všetko. Držali sme krok s lepšie postavenými mužstvami. Je však čo zlepšovať. Presilovky nám stále škrípu.

Káder sa obmieňal minimálne, a to najmä po odchodoch hráčov a nové posily prišli na konci prestupového obdobia. Ako ich hodnotíte?
Noví hráči zapasovali a sú produktívni. Odvádzajú dobrú robotu a sme s nimi spokojní. Verím, že sa im bude naďalej dariť aj v play off.

Čo čaká Kamzíkov počas najbližších dní?
Chlapci si teraz trošku oddýchnu a potom začneme s prípravou na vrchol sezóny. Všetko budeme už ladiť do takých detailov. Liga je veľmi vyrovnaná, taká ešte možno nebola, a rozhodovať budú maličkosti. Budeme sa na nich zameriavať, najmä v systéme hry a vo všetkých týchto veciach.

Facebook komentáre