Dnes vrcholí aukcia dresov z Tatranského pohára
24. októbra 2017
Trojzápasový balíček v predaji za zvýhodnenú cenu
25. októbra 2017

Rozhovor: Richard Rapáč sa po maródke vracia na ľad

Keď sa Richard Rapáč v lete dohodol s HK Poprad na spolupráci, tak svojim príchodom potešil mnoho fanúšikov. Pozitívny okamih znamenajúci príchod do klubu, ktorý prešiel počas Richardovho angažmá v zahraničí viacerými zmenami, sa zmenil na smolné obdobie. V aktuálnom ročníku odohral 5 duelov. Zdravie však postavil na prvé miesto, a preto aktuálne nemôže brázdiť tipsportligové klziská. Zároveň klub trvá na tom, aby všetci hráči boli zdravotne v poriadku, čo musí byť deklarované lekármi. O tom, čím si popradský útočník prešiel a kedy si opäť oblečie zápasový dres sa dozviete v rozhovore.

Turbulentná sezóna, hneď v prvom zápase zranenie, po vyliečení si sa vrátil do zostavy, z ktorej si opäť vypadol na niekoľko zápasov. Čo spôsobilo tento výpadok?
Problém nastal počas sústredenie v Nice, kde sa mi po zásahu súperovej hokejky ulomil nešťastne zub a následne sa mi zapálila okostica. Liečba sa podcenila do takej miery, že vznikol silný zápal, ktorý začal kolovať telom. Zubár mi musel vytrhnúť predný zub, vyrezať kus ďasna a začalo sa to liečiť lokálne antibiotikami. Keď teploty ustúpili, začal som trénovať, ale nevedel som sa zbaviť teplôt a fyzickej slabosti.

Následne si opäť zasiahol na dva zápasy do hry. Fanúšikovia ta však videli naposledy na ľade 8. októbra v zápase so Žilinou. Prečo si sa od vtedy neobjavil v zápase?
Posledné dva zápasy proti Banskej Bystrici a Žiline som odohral pod tabletkami a s vysokou teplotou. Nemohol som podávať výkon, ktorý od seba očakávam ja a určite aj fanúšikovia Popradu. Nemalo zmysel, aby som pár dni trénoval a zvyšok týždňa ležal s teplotami doma v posteli. Po rozhovore s trénerom a riaditeľom sme sa spoločne dohodli, že zdravie už nemôžem ďalej odkladať na druhú koľaj a problém sa už musí riešiť. Bol som prijatý na interné oddelenie v popradskej nemocnici, kde som sa týždeň podroboval komplexným vyšetreniam, ktoré mali odhaliť skrytý zápal v mojom tele.

Aký je tvoj momentálny zdravotný stav a čo ti bráni nastúpiť?
Momentálne som na tom lepšie, ale môj stav stále nie je 100%-ný. Keďže som hral takmer mesiac s teplotami a zápalom, v tele to zanechalo určité stopy, ktoré sa musia teraz doliečiť.

Kedy môžu fanúšikovia očakávať návrat 43-ky na ľad?
V stredu sa zapájam pomaly do tréningového procesu a keďže mám čo doháňať návrat do zápasového rytmu vidím po reprezentačnej prestávke. Nemá zmysel, aby som sa tlačil rýchlo späť na ľad. Chcem byť 100% zdravotne fit, aby som mohol predvádzať hokej, na aký sú fanúšikovia v Poprade zvyknutí a odovzdať na ľade všetko.

Hokejová verejnosť na teba nezanevrela ani počas dlhej absencie v zostave. Čo by si odkázal priaznivcom popradského hokeja?
Týmto by som sa chcel poďakovať fanúšikom za správy, ktoré mi posielali na Facebooku alebo Instagrame a verím, že im ich podporu budem môcť oplatiť výkonom v čo najbližšom možnom čase.

Facebook komentáre