Hlavnému trénerovi HK Poprad Jánovi Šimkovi sme pred začiatkom spoločnej prípravy položili štyri otázky.
Koľko hráčov sa celkovo zúčastní prípravy?
Do prípravy by sa malo zapojiť približne 25 hráčov vrátane brankárov. Interné otázniky týkajúce sa jedného až dvoch mien by sa mali doriešiť do konca týždňa.
Koľko juniorov sa zúčastní prípravy?
V prípravnom období (máj, jún, júl) sa už zapojili štyria juniori. S ďalšími počítame podľa charakteru a obsahu tréningov. Chceme im ukázať správnu cestu a dať im príležitosť zabojovať o miesto v zostave. Očakávame, že svojimi výkonmi preukážu kvality na to, aby si zahrali v Tipsport lige za Poprad.
Ako často sa bude trénovať a čo čaká hráčov?
Čaká nás šesťtýždňové predsúťažné obdobie, počas ktorého odohráme aj sedem zápasov. Trénovať sa bude denne, v kombinácii ľad-sucho, okrem víkendov. Hráči tak dostanú priestor na regeneráciu.
Kedy sa začne spoločná príprava na ľade?
Spoločná tímová príprava na ľade sa začína v pondelok 4. augusta.