Predstavujeme tímy na Tatranskom pohári – Bayreuth Tigers
13. augusta 2017
Predstavujeme tímy na Tatranskom pohári – HC Košice
14. augusta 2017

S popradskou mládežou trénuje Peter Bondra

Budúce hokejové hviezdy vedené trénermi Martinom Tekáčom a Ondrejom Homom absolvovali netradičný tréning. Svojou prítomnosťou ho spestril ambasádor HK Poprad Peter Bondra spolu s jeho synom Dávidom Bondrom.

Keď strelil Peter Bondra na svetovom šampionáte v roku 2002 najvýznamnejší gól v histórií slovenského hokeja, tak mladí Kamzíci ešte ani neboli na svete. „Deti nevedeli trénerovi Tekáčovi odpovedať, kto som. Až môj synovec Tomáš zakričal moje meno,“ prezradil Peter Bondra. Ten sa stal na chvíľu súčasťou družstva tretiakov, aby si overil zručnosti zverencov trénera Tekáča. „Ako aj u nás v Poprade či v USA sa nájdu dvaja alebo traja, ktorí začali s korčuľovaním o niečo skôr,“ poukázal na lepšie pripravených. Člen Siene slávy IIHF tak aj svojím vplyvom zvyšuje kvalitu tréningových procesov a úroveň práce s mládežou. „Za posledný rok došlo v Poprade k mnohým pozitívnym zmenám, ktoré dúfam pomôžu mládeži. Máme tu kvalitných trénerov, ktorí dokážu vychovávať nádejných hokejistov,“ konštatuje Bondra, ktorý sa tréningu zúčastnil aj so svojim synom Dávidom. „Som hrdý na svojho syna a teším sa z jeho úspechov,“ dodal na záver Peter Bondra.

Ľad Zimného štadióna mesta Poprad pozná o čosi lepšie Dávid Bondra, ktorý je hráčom A-mužstva HK Poprad. Hoci tentokrát vymenil svojich spoluhráčov za otca a mladých hokejistov, tak to pre neho nebola novinka. „S otcom som v mladosti chodil na ľad stále, keď mu to čas dovolil,“ ozrejmil Dávid Bondra. V možnosti zatrénovať si s deťmi videl len pozitíva. „Veľmi radi sme deťom ukázali základy hokeja,“ vysvetlil cieľ tréningu. „Pamätám si, že keď na môj tréning prišiel niektorý z otcových spoluhráčov, tak to bolo niečo výnimočné a motivačné,“ zaspomínal si Dávid Bondra. Možno aj tieto skúsenosti ho dostali tam, kde je dnes. Uvedomuje si však, že otec mu vie pomáhať svojimi radami aj v súčasnosti. „Otec mi vždy poradí, pozerá každý môj zápas a stále mi po zápase povie svoj názor na moju hru. Veľmi si to vážim,“ ozrejmil nositeľ slávneho mena, ktorý oblieka dres s číslom dvanásť rovnako ako jeho otec.

Veľký význam v prítomnosti Bondrovcov na tréningu tretiakov vidí aj riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. „Som veľmi rád, že osobnosť akou je Peťo Bondra, sa zúčastnila tréningového procesu našich malých Kamzíkov. Mládež to povzbudí a aj týmto sa mnohým plnia sny. Hneď si dávajú ďalšie ciele a o to viac sa budú snažiť v tréningovom procese, aby nový cieľ dosiahli.“ Zároveň si váži prítomnosť Dávida Bondru. „Som rád, že s Petrom prišiel aj syn Dávid, ktorý je veľmi dobrý hráč. Má pred sebou úspešnú kariéru a pre deti je rovnako veľkým vzorom, nakoľko dokazuje, že tvrdou a poctivou prácou je možné dosiahnuť veľa,“ doplnil Jurinyi. V poslednej dobe sa aktivity smerujúce k napredovaniu mládeže zintenzívňujú. Okrem pozitív v tréningových procesov vidí aj ďalšie. „Na mládeži nám záleží, a preto budeme za pomoci partnerov aj naďalej investovať, aby sme dokázali pre deti zakúpiť potrebné inovatívne tréningové pomôcky,“ povedal šéf popradského klubu.

Facebook komentáre