Samuel Takáč bude aj naďalej pôsobiť doma

Po vydarenej sezóne, v ktorej nazbieral odchovanec Popradu 41 bodov, sa s klubom dohodol na pokračovaní spolupráce.

Dohoda o zotrvaní 27-ročného útočníka pod Tatrami sa rodila už v priebehu sezóny. „Pred minulou sezónou som podpísal zmluvu s opciou na ďalší rok a v januári sme sa s vedením klubu dohodli, že si ju uplatnia. Ja som s tým súhlasil. Bol som tu spokojný a nemám dôvod niečo meniť, rád tu ostanem. Domov som sa vrátil aj preto, že tu chcem ostať dlhšie obdobie, nielen jednu sezónu a zase odísť,“ ozrejmil po podpise zmluvy Samuel Takáč. Jeho slová potvrdil aj riaditeľ klubu. „V sezóne sme mali jasno v tom, že chceme naďalej spolupracovať a som rád, že sme to potvrdili podpisom,“ uviedol Ľudovít Jurinyi. „Verím, že Samo bude patriť medzi lídrov,“ doplnil šéf popradského klubu.

Na doterajšie výkony v drese s kamzíkom na hrudi chce nadviazať. „Chceme spraviť ešte lepšiu sezónu, nadstavbu na tú, v ktorej sme skončili v semifinále. Dúfam, že v novej sezóne budeme siahať na najvyššie priečky. Pre mňa je neúspechom či ide o koniec vo štvrťfinále alebo v semifinále,“ otvorene priznáva Takáč. Popradský rodák má pred novým ročníkom najvyššie ambície. „Urobím všetko preto, aby sme získali titul, ktorý je pre mňa najvyššou ambíciou. Bolo by to najkrajšie hneď v ďalej sezóne a v mojom materskom klube,“ hrdo uzavrel Takáč.

184 centimetrov vysoký a 92 kilogramov vážiaci útočník pôsobil na Slovensku len v Poprade a jedno play off si zahral za Michalovce. Tri ročníky strávil v tímoch najvyššej francúzskej súťaže. Na svojom konte má aj dva štarty v seniorskej reprezentácii.