Juraj Bondra: Snažím sa priniesť pohľad na hru z iného uhla, dôležitý je dialóg medzi nami
17. mája 2018
Tatranský pohár napíše 71. kapitolu
18. mája 2018

Seniorský tím sa zíde na letnej príprave

Hoci v Kodani ešte stále prebieha záverečné podujatie hokejového ročníka, tak pod Tatrami už štartuje letná príprava na novú sezónu. O tom, ako bude prebiehať, sme sa pozhovárali s členom vedenia klubu Ľudovítom Jurinyim.

Pre slovenskú reprezentáciu sa ukončil svetový šampionát, na ktorom sa predstavili aj traja naši hráči. Boli ste už s nimi v kontakte a máte záujem o ich služby?
Stretol som sa so všetkými. S Dávidom Bondrom sme mali spoločnú debatu už pred šampionátom a taktiež predvčerom, kde sme si potvrdili spoločný záujem o spoluprácu. Dávid potvrdil, že ak ostane na Slovensku, tak jedine v Poprade, ale uvidíme aké budú ešte konkrétnu ponuky ktoré dostane zo zahraničia. S Dávidom Bucom sme sa rozprávali o kontrakte ešte pred MS. Má viacero ponúk ale viem, že v Poprade by rád ostal. Patrik Svitana má u nás platný kontrakt a jeho ponuky spoločne preberieme a uvidíme, ako to dopadne.

V poslednej dobe klub informoval o podpisoch viacerých hráčov. Do akej miery je vyskladané mužstvo?
Fanúšikov sme postupne informovali hlavne o angažovaní nových hráčov v mužstve. Musím povedať, že to bolo o čosi jednoduchšie ako minulý rok, čo ma teší. Mali sme na výber veľa hráčov ale samozrejme musíme sa držať rozpočtu. Mužstvo je v podstate vyskladané. Ak sa nedohodneme s Dávidom Bucom a Dávidom Bondrom, tak máme pripravené alternatívy. To iste platí, ak by sme v prípade lukratívnej ponuky uvoľnili Patrika Svitanu. Riešili by sme príchod útočníka v podobných kvalitách, čo by ale nebolo ľahké. Čo sa týka obrany, tak momentálne rátame s 8 hráčmi. V príprave uvidíme ako to pôjde, a ak to bude potrebné, tak sa obhliadneme ešte po jednom bekovi. Taktiež riešime brankársky post. Alexei Ivanov má u nás platný kontrakt, ale prejavili o neho záujem niektoré kluby z KHL a snažíme sa dohodnúť podmienky odchodu tak, aby to bolo pre klub aj finančne výhodné. Uvidíme aký bude záver. Na druhej strane máme pripravených viacero alternatív.

Na kedy je plánovaný začiatok letnej prípravy na suchu a ako dlho potrvá?
Letná príprava začne 21. mája a bude trvať do 6. júla. Verím, že letná príprava bude kvalitná, poctivá a dá chalanom zabrať, aby boli dobre pripravení. Všetko je v kompetencii trénerov ale budem na to určite dohliadať.

Kto dostal pozvánku na zraz? Zúčastnia sa letnej prípravy aj hráči z minuloročného kádra juniorov?
Čo sa týka mladých chalanov, tak určite s nimi rátame. Máme viacero alternatív ako by sme ich chceli zapracovať. Záleží to aj od toho, ako dopadne úprava najvyššej súťaže. Pozvánku dostali Kundrik, Vašaš, Václav, Bjalončík, Krempaský, Česánek a Olejník. Ostatní mladí, ktorí môžu hrať na výnimku v juniorke, budú trénovať s juniormi. Pracujeme ale s alternatívou farmy, kde by sme ich vedeli posunúť. Ak nebudeme vedieť umiestniť všetkých, tak klub vynaloží úsilie na to, aby perspektívni hráči dostali priestor možno aj v iných kluboch v rámci hosťovania. Chceme, aby sa dokázali vyhrať, hokejovo dospieť a aby sme ich nestratili.

Facebook komentáre