Sezónu hodnotí kapitán Patrik Svitana

Siedmy zápas atraktívnej štvrťfinálovej série medzi Popradom a Nitrou rozhodol o tom, kto postúpi a naopak, komu končí sezóna. Po záverečnom hvizde rozhodcu ostali smutní Kamzíci. Sezónu ukončili tesne pred bránami semifinále. Pohľad na účinkovanie HK Poprad v ligovom ročníku 2021/22 nám v rozhovore priniesol kapitán Patrik Svitana.

Ako hodnotíš z tvojho pohľadu skončenú sezónu?
Sezóna bola kolísavá. Odohrali sme aj dobré ale aj zlé zápasy. Nebolo to podľa predstáv hráčov, trénerov ani vedenia a celú sezónu sme sa hľadali. Z pohľadu náročnosti to však bola veľmi ťažká sezóna a špecifická. Zamával s nami aj covid. Chceli sme byť v prvej šestke čo sa nám podarilo. Do playoff sme išli s cieľom prejsť cez Nitru, dali sme do toho maximum. Bola to ťažká ale pekná séria. Robili sme doslova s tým, čo sme mali, keďže niektorých hráčov trápili zranenia. Nechýbalo veľa a mohli sme vyhrať my. Taký je šport a jeden musel prehrať. Sezóna však ubehla veľmi rýchlo. Musíme si vziať ponaučenie, nájsť pozitíva, pretože po každej prehre je človek silnejší. Verím, že sme prišli na niektoré veci, v ktorých nás tlačila topánka a do ďalších sezón nás to posilní a pomôže zlepšiť.

Ako sa na výsledkoch mužstva odzrkadlili zmeny v kádri a na trénerskom poste?
Samozrejme, že to s mužstvom zamávalo. Či už tá prvá trénerská výmena, ktorú nikto nečakal. Výsledky neboli na začiatku presvedčivé a odniesol si to tréner Mikula. Prišiel nový impulz, nový tréner, nový štýl hry. Tréner Neilson bol profesionál, mal mnoho dobrých vecí, ale naša slovenská mentalita je iná, hráči sa nestotožnili s jeho predstavami. Žiaľ, muselo prísť k ďalšej zmene. Prišiel tréner Hrnčár, ktorý došiel do rozbitého mužstva. Klobúk dole, ako dal mužstvo dokopy a vyťažil z mužstva maximum. Či už keď sa pozrieme na jeho prácu v závere základnej časti alebo v playoff. Môžeme byť s jeho prácou spokojní.

Myslíš si, že finálna podoba kádra v závere sezóny aj hra ktorú ste prevádzali bola taká, na ktorej by sa dalo stavať do budúcna?
Po peripetiách so zraneniami sa ku koncu základnej časti vrátili viacerí hráči. Zostava bola v plnej sile a mohli sme s mužstvom pracovať na lepších výsledkoch. Ukázali to aj posledné kolá a každý videl, že chceme zabojovať o šestku. Mužstvo bolo dobré, ale hráčmi všetky tieto okolnosti v sezóne zamávali a mali to v hlavách. Playoff je nová súťaž a tam sme sa zomkli. Bolo to vidieť na celej sérii, ktorá nám žiaľ nevyšla. Potenciál tam je, ideálne doplniť káder a môže to byť dobré.

Aké konkrétne príčiny boli dôsledkom nepriaznivých výsledkov?
Keď sa pozrieme spätne, tak na začiatku prišli posily, z ktorých tu väčšina neostala. Neviem, či bolo dobrým rozhodnutím odvolávať trénera Mikulu. Vedenie sa tak rozhodlo a my sme to akceptovali. Klub sa vybral inou cestou a stavil na premiérove pôsobenie kanadského trénera pod Tatrami. Ja ako hráč som to vnímal pozitívne. Zažil som v reprezentácii trénera Ramsayho. Mne sa páčil jeho prejav a rešpekt. Bral som to tak, že to všetci budú akceptovať aj u nás a pochopia, že ten maximálny profesionalizmus by mohol mužstvu pomôcť. Dobré veci sa nepodarilo preniesť na naše veľké ihriská, a preto sme zahrali pod trénerom Neilsonom možno 3-4 dobré zápasy. Ostatné boli naháňačka o puk a to nám nevyhovovalo. Hľadali sme riešenia, kde nastali chyby a sme si vedomí, koľko zmien sa udialo. Je čas, aby to všetko gradovalo k lepšiemu.

V istej časti chýbali na tribúnach diváci. Na playoff sa podarilo vypredať štadión do posledného miesta. Ako to pôsobilo na mužstvo?
Dá sa povedať, že sezónu pred tým sme si aj zvykli hrať bez ľudí. Túto sezónu chodili fanúšikovia v menšom počte a to aj kvôli obmedzeniam, a aj kvôli postaveniu v tabuľke. Nedokázali sme naplniť ani povolené kapacity na štadióne, fanúšika sme zrejme nepresvedčili výkonmi. Podpora nám preto chýbala. Som rád, že sa nám podarilo aspoň raz v tejto sezóne vypredať štadión. Pred plným publikom sme však zlyhali. Niektorí hráči sme to neuniesli a nechali sme sa uniesť.

Stránka Tatravagónka Poprad