Sezónu hodnotí tréner Martin Hrnčár

Pohľad na účinkovanie HK Poprad v ligovom ročníku 2021/22 nám v rozhovore priniesol hlavný tréner Martin Hrnčár.

Náročné štvrťfinále a zároveň sezóna je už minulosťou. Čo vám beží hlavou tesne po skončení ročníka?
Stále som ešte v poslednom domácom zápase, kde sme mali mečbal a nezvládli sme ho. A taktiež rozhodujúci siedmy zápas. Ten film mi ešte nejakú chvíľu pobeží hlavou.

Mužstvo ste prebrali v závere základnej časti. Ako hodnotíte vaše pôsobenie od prvého zápasu na lavičke Kamzíkov až po posledný duel play off?

Od môjho nástupu k tímu sme sa s kolegami dali do práce. Vedeli sme, že to nebude nič jednoduché. Tím nebol v ideálnej situácii po hernej ani psychickej stránke. Trápil sa aj výsledkovo. Mali sme dlhodobo zranených 5-6 hráčov. To ovplyvňovalo chod tímu aj našu prácu. Ja som bol preto veľmi rád, že po tomto období sme postúpili, síce na poslednú chvíľu, ale postúpili, do štvrťfinále. Tam sme predviedli jazdu, ktorá bavila divákov nielen v Poprade, ale na celom Slovensku. A to aj napriek tomu, že pre nás nebola úspešná a prehrali sme ju. Športovo musím uznať, že Nitra bola kvalitný súper a postup si zaslúžila.

Ako sa vám pracovalo s tímom a dokázali sme mu vštepiť to, čo ste sa zaumienili pri vašom príchode?
Hneď na začiatku som povedal, že veci, ktoré má tím vžité a fungujú, tak ponecháme. A to, čo sme sa rozhodli zmeniť, sme priebežne do hráčov dostávali. Bolo to o to ťažšie, pretože sa hralo v rýchlom slede. V týždni sme odohrali aj tri zápasy a času na trénovanie bolo málo. Na druhej strane, chalani to zvládli. Veľmi mi pomohli kolegovia v realizačnom tíme.

Podarilo sa vám splniť aj požiadavky vedenia klubu, ktoré vám dali pred nástupom?
Ambície Popradu pred sezónou boli maximalistické. Predurčovalo to minuloročné finále. Sezóna ukázala, že to nebude také jednoduché. Štvrťfinále bolo pre klub akým je Poprad povinnosť. Ambície boli skôr vyššie. Môžeme hovoriť o semifinále či finále. Nestalo sa tak. Som rád za štvrťfinále, ktoré bolo krásnou sériou, ale s negatívnym koncom pre nás. Vyhrať mohol iba jeden.

Bude vaša trénerská kariéra v novej sezóne spojená s Popradom?
Rád by som pokračoval, veď kto by nechcel. Najbližšie dni ukážu, je to zatiaľ otvorené.