Slovan opäť nedobil popradskú pevnosť

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 4:3 sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0, 1:0)

Pod Tatry zavítal bratislavský Slovan, ktorý naposledy vyhral v Poprade súťažný zápas v decembri 2010. Po 40 sekundách sa mohol vedenia ujať práve Slovan, Jääskeläinen spálil tutovku. V 6. minúte využil Poprad presilovú hru, Skokan nahodil puk smerom na bránku a ten sklepol za Petersa Vandas – 1:0. Tlak Slovana sa zrodil iba v presilových hrách. Nakoniec využil tretiu šancu počas prvej tretiny. 10 sekúnd pred jej koncom prepálil Todykova zblízka Zigo – 1:1.

V hre 5 na 5 bol počas druhej tretiny jasne lepší Poprad. V 29. minúte spálil šancu Vandas. O dve minúty neskôr zakončoval prečíslenie Petráš, ktorý bol faulovaný. Poprad hral presilovku a tú využil tečom Novajovského strely Livingston – 2:1. Poprad svojou aktivitou donútil Slovan k chybe, v 38. minúte vypichol puk Ully a Bondra sám pred Petersom spravil úspešný blafák – 3:1. Následne putoval na trestnú lavicu za vyhodenie puku Arniel a Slovan so šťastím presilovku využil po góle Yogana – 3:2. O 24 sekúnd spravil Poprad chybu a tú potrestal zblízka svojim druhým gólom v zápase Zigo – 3:3.. Vyrovnanie nastalo 16 sekúnd pred druhou sirénou.

V tretej tretine oba tímy taktizovali a nepúšťali so do hokeja „hore-dole“. V prvej desaťminútovke mali viac z hry domáci, potom prevzali iniciatívu hostia. Tí hrali aj presilové hry, v ktorých Popradčanov držal v hre o body svojimi zákrokmi brankár Todykov. Keďže gól v tretej časti hry nepadol, v Poprade sa predlžovalo. Predĺženie prinieslo veľkú šancu Ziga. Jeho únik zakončený strelou mierenou medzi betóny popradský brankár chytil. Hostia si ešte vzali päť sekúnd pred koncom extra času oddychový čas, ale buly v útočnom pásme nevyhrali a nasledovali samostatné nájazdy. V nich mali navrch popradskí strelci, rozhodujúci samostatný nájazd bol pripísaný domácemu Mlynarovičovi – 4:3.

Góly: 6. Vandas (Skokan, Drgoň), 32. Livingston (Novajovský, Ully), 38. Bondra (Ully), rozh. nájazd Mlynarovič – 20. Zigo (Rapuzzi, Jääskeläinen), 40. Yogan (MacKenzie, Haščák), 40. Zigo (Harris)

Rozhodcovia: Štefik, Korba – Gegáň, Jurčiak

Vylúčení: 7:8 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

1751 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Dávid Skokan – Tomáš Zigo

Poprad: Todykov (Tomek) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Demo, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Vandas – Ully, Arniel, Bondra – Mešár, Mlynarovič, Livingston – Petráš, Bjalončík, Kundrik

Bratislava: Peters (Windsor) – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Žabka – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominykh, Kytnár, Zigo – Sukeľ, Preisinger, Belluš – Šotek

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – Diváci videli skvelý zápas. Svedomito sme sa na neho pripravili. Škoda, že sme zo všetkých ponúknutých presiloviek využili iba jednu. V takomto zápase pri takomto množstve musíme využiť aspoň tri. V druhej tretine na jej konci nás súper zarazil dvoma gólmi, preto tretiu tretinu začal lepšie. Tá nakoniec bola o jednom góle, ktorý nepadol, aj keď sme v nej hrali tuším tri presilovky. Nakoniec rozhodli šikovné ruky našich hráčov v nájazdoch. Pozeráme sa iba na svoj najbližší zápas, čo má byť to bude. Ak postúpime priamo, konečne si zatrénujeme v kompletnom zložení. Ak nie, tak v predkole urobíme to, čo každý vyžaduje a to postup do štvrťfinále.

Andrej Podkonický (tréner Slovana) – Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Chceli sme hrať prvú tretinu rovnomerne na štyri útoky, ale tie presilovky nás zrazili. Našťastie súper dal iba gól. V druhej tretine na jej konci sme ukázali obrovskú snahu o vyrovnanie. Vďaka tomu sme mali lepšiu tretiu tretinu, ale opäť sme boli nedisciplinovaní. V predĺžení mohol každý tím rozhodnúť a v nájazdoch ukázal lepšiu šikovnosť Poprad. My máme prvé miesto vo vlastných rukách. Musíme vyhrať v Nových Zámkoch. Škoda, že nám za ten zápas v Trenčíne odpočítali body, už by to bolo v suchu. Jasne sme tam vyhrali, ale bohužiaľ sme spravili tú chybu, ktorá nám aj tak k výhre nepomohla.