Smolný záver stál Poprad prvý zápas

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Úvodné finálové stretnutie, ktoré navštívilo na zvolenskom štadióne prvých tristo divákov v tejto sezóne videlo pre fanúšika zaujímavý duel. Skóre otvoril v 5. minúte nikým nepokrytý Stupka. Poprad otočil zápas bleskovo. V 6. minúte po kombinácii prvého útoku zakončil Skokan. O niekoľko sekúnd neskôr sklepol puk popod Rahmove betóny Tavi.

Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hráčom Zvolena. Tí boli častejšie v pásme Popradu, ale vyrovnanie priniesla až individuálna akcia Puliša v 23. minúte. Zvolen dostal v polovici zápasu šancu 105 sekundovej výhody o dvoch hráčov, tú Poprad statočne ubránil, ale v momente keď skočil Dalhuisen na ľad, tak Kotvanovu strelu tečoval Kelemen. Poprad zabojoval na konci druhého dejstva, vytvoril si tlak a v skrumáži dorazil puk do bránky Drgoň.

Tretia tretina priniesla na úvod opatrný hokej, nikto nechcel spraviť chybu. Postupne prebrali iniciatívu Kamzíci, ale ich snaha gól nepriniesla. Naopak v 57. minúte sa dostal po nastrelení v strednom pásme Stupka a svojim druhým gólom v zápase naklonil misky váh na stranu domácich. Poprad to ešte skúsil v šestici, gólom do prázdnej bránky uzavrel skóre McPherson.

Góly: 5. Stupka (Jedlička, Kubka), 23. Puliš (McPherson, Ivan), 30. Kelemen (Kotvan, J. Mikúš), 57. Stupka (Viedenský), 60. McPherson (Betker) – 6. Skokan (Haščák, Svitana), 7. Tavi (Livingston, Zagrapan), 38. Drgoň (Vandas)

Rozhodovali: Baluška, P. Stano – Gegáň, D. Konc ml.,

Vylúčení na 2 min: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

300 divákov

Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Mashinter, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Bjalončík, Matej Paločko – Jevoš

Hlasy po zápase:

Peter Oremus, tréner Zvolena: Zápas bol veľmi vyrovnaný. Oba tímy majú vpredu hráčov, ktorí sa vedia presadiť. Rozhoduje každá jedna maličkosť. Mňa veľmi teší, že sme otočili výsledok z 1:2 na 5:3. Duel bol kvalitný, diváci tu na štadióne i pri televíznych obrazovkách sa mali na čo pozerať. Každý jeden zápas v tejto sérii bude dôležitý, aj ten zajtrajší, toto víťazstvo nás teší. Moji hráči si zachovali pokoj aj za nepriaznivého stavu, čo bolo tiež kľúčové.

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: Bol to vynikajúci duel z oboch strán. V tretej tretine sme prevzali iniciatívu a maličkosťou sme stratili prvý zápas. Škoda, mali sme prevahu, šance, čakali sme, že strelíme víťazný gól a opak sa stal pravdou. Treba tento duel už hodiť za hlavu. Zistili sme, že so Zvolenom sa dá hrať a druhý zápas si musíme zobrať pre seba. Aj diváci hráčov burcovali, bola to pozitívna vec.