Ján Ťavoda bude pokračovať v Poprade: Super miesto pre hokej aj život
30. apríla 2019
Popradský dres si oblečie slovinský reprezentačný obranca Aleksandar Magovac
2. mája 2019

Spokojnosť s fínskou cestou vyústila k podpisu útočníka Pelama

Produktívny útočník so skvelými fyzickými parametrami si v Poprade vyskúša vo dvadsiatichštyroch rokoch prvý legionársky angažmán.

Fín Jesse Pelamo prichádza do Popradu z mužstva KeuPa HT pôsobiaceho v lige Mestis. Tu bol najmä posledné dve sezóny mimoriadne produktívny. V rámci nich totiž zaznamenal v 116-tich zápasoch 107 bodov. “O možnosti pôsobenia v Poprade som sa dozvedel od môjho agenta. Následne prišla konkrétna ponuka aj od pána Jurinyiho. Zisťoval som si nejaké veci o samotnej lige a hlavne mužstve. Všetko to znelo zaujímavo a mimoriadne pozitívne z pohľadu mesta aj hokejovej organizácie. Som si vedomý, že štýl vo vašej lige aj samotný hokej bude odlišný od toho, na čo som bol zvyknutý vo Fínsku. Ja sa však na túto výzvu mimoriadne teším, rovnako ako na prvý tréning či zápas. Som presvedčený, že ma pôsobenie v Poprade môže posunúť ďalej a aj ja dokážem pomôcť klubu.”

Spokojnosť s podpisom prezentuje aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. “Sme radi, že sme sa dohodli so silným a produktívnym útočníkom. Všetci sme presvedčení, že ideálne zapadne do našej predstavy hry v budúcej sezóne. Určite bude pre mužstvo prospešný.”

Jesse Pelamo je dvadsaťštyriročný útočník využiteľný na poste centa. Rodák z fínskeho Tampere vyniká produktivitou a najmä skvelými fyzickými parametrami (191 centimetrov, 88 kilogramov). Svoju seniorsku kariéru doteraz spojil hlavne s klubmi fínskej ligy Mestis, v ktorej doteraz v rámci štyroch sezón v dresoch KeuPa HT a LeKi absolvoval 216 zápasov s bilanciou 43 gólov a 98 asistencií. V sezóne 2017/18 naskočil aj do Liigy v rámci klubu Lukko Rauma. Stúpajúcu produktivitu preukázal aj v uplynulej sezónne v Suomen Cup, kde dokázal vsietiť v štyroch zápasoch dva góly a na sedem nahrať.

Facebook komentáre