Útočnou posilou klubu sa stal Radoslav Macík
3. mája 2018
Silu do obrany Popradu prinesie Ján Ťavoda
5. mája 2018

Staronovým centrom Kamzíkov bude Lukáš Paukovček

Po dvoch rokoch strávených v Nitre a domácom Liptovskom Mikuláši sa vracia do Popradu Lukáš Paukovček.

Vedenie klubu HK Poprad sa tento rok rozhodlo vsadiť pri hľadaní posíl aj na overených hráčov, pre ktorých nie je toto prostredie neznámou. Ďalšou staronovou tvárou pre nasledujúcu sezónu bude totiž Lukáš Paukovček. “Po sezóne ma oslovil riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. Počas našej debaty nenastali žiadne problémy ani záležitosti, pri ktorých by sme mali odlišné pohľady na vzájomnú spoluprácu. Všetko sa tak upieklo takmer okamžite,” prezrádza zrod návratu do Popradu dvadsaťsedemročný center.

Lukáš obliekal dres s Kamzíkom na hrudi v rokoch 2013 až 2016 a jeho kvalitné výkony mu priniesli aj pozvánku do národného mužstva. Zaujímavosťou je, že v troch zápasoch na medzinárodnom fóre dokázal zaznamenať aj tri body. “Poprad poznám veľmi dobre. Absolvoval som tu tri sezóny a som rád, že sa tu môžem vrátiť. V klube sa toho zmenilo veľa a teraz funguje oveľa lepšie. Všetko je tu na dobrej úrovni.” Počas pôsobenia v našom klube odohral tento 185 cm vysoký a 91 kg vážiaci center 174 duelov s bilanciou 29 gólov a 47 asistencií.

Odchovanec mikulášskeho hokeja nepatrí medzi útočníkov, od ktorých sa očakáva množstvo gólov či vysoká produktivita. Jeho prednosti sú niekde inde a mnoho fanúšikov ich na rozdiel od trénerov nevie patrične doceniť. Plusom sú aj jeho fyzické prednosti a tvrdá hra. Nerobí mu problém zastať si spoluhráča ráznejším spôsobom. “Ja sa snažím hrať poctivý hokej najmä smerom dozadu. Ak sa mi podarí streliť nejaké góly, bude to vítaným plusom.”

Facebook komentáre