Pred reprezentačnou prestávkou sme sa naladili víťazne
6. novembra 2017
Reprezentačná prestávka v pracovnom móde, klub pre vás pripravuje množstvo prekvapení
11. novembra 2017

Štatistické zaujímavosti Kamzíkov po prvej tretine súťaže

Zápasom v Žiline sme sa prehupli do druhej tretiny základnej časti Tipsport ligy. My sme pre vás pripravili pár štatistických zaujímavostí našich hráčov za toto obdobie.

V doterajších 21 zápasoch nastúpili za HK Poprad na súťažné zápasy v rámci Tipsport ligy traja brankári (Corbeil, Ivanov, Gavalier), trinásť obrancov (König, McDowell, D. Brejčák, Jáchym, Ježek, Fabian, Davydov, Šterbák, Zadražil, Ignatov, Česánek, Krampaský, Dinda) a devätnásť útočníkov (Svitana, Mlynarovič, Bondra, Lichanec, Heizer, Abdul, Štrauch, Vandas, Vartovník, Matúš Paločko, Matej Paločko, Majdan, Shitikov, Kroták, Bogoslovskij, Olejník, Hvila Richard Rapáč, Martančík).

Väčšina zápasov bola rozložená medzi dvoch brankárov. Mathieu Corbeil ich odchytal 12 a v bráne doteraz strávil 664 minút a 5 sekúnd. v siedmich zápasoch sa tešil z víťazstva, päť sa skončilo prehrou. Gólový priemer sa mu zatiaľ zastavil na čísle 2,44 a percentuálnu úspešnosť má 92,22%. Alexey Ivanov stál v bránke v desiatich dueloch – 574 minút a 15 sekúnd (6 výhier a 4 prehry). V nich zaznamenal priemer 2,77 gólu na zápas s úspešnosťou zákrokov 91,45%. 37 minút a 48 sekúnd odchytal aj  Lukáš Gavalier.

Treba pripomenúť, že individuálne štatistiky obrancov a útočníkov v zápasoch proti “dvadsiatke” sa oficíalne nezarátavajú. Najproduktívnejším obrancom je Peter König, ktorý zaznamenal v 15 zápasoch dva góly a šesť asistencií. Ako jediný obranca strelil viac ako jeden gól. V +/- štatistikách kraľuje zadákom, ale aj celému tímu Ilia Davydov (+5). Najviac času na ľade v rámci obrancov strávil aj napriek viacerým absenciám Štefan Fabian (240:25). Najviac striel na bránu vyslal Peter König (34).

 

Najproduktívnejším hráčom spomedzi útočníkov či celého mužstva je Patrik Svitana so štatistikou 21 zápasov, deväť gólov a rovnaký počet asistencií. Takisto je aj lídrom v počte striel na bránku (60) a v +/- štatistikách (+3 zaznamenali aj Bondra, Lichanec, Štrauch a Vartovník). Druhé miesto v produktivite si drží Samuel Mlynarovič (21 zápasov, 5+9), ktorému na chrbát dýcha Dávid Bondra (19 zápasov, 5+6). Najviac času na ľade strávil Samuel Mlynarovič (294:07), len o 37 sekúnd menej “odkorčuľoval”  Patrik Svitana. Najlepší priemer bodov na zápas si drží Lukáš Vartovník (0,88). Na vhadzovaniach (brali sme do úvahy hráčov, ktorí ich absolvujú v zápasoch pravidelnejšie) sa najviac darí Radomírovi Heizerovi (56,12%) a Matejovi Paločkovi (50%).

Všetkých 21 zápasov (mimo duelov proti dvadsiatke) absolvovali Svitana, Mlynarovič, Lichanec, Heizer, McDowell, Matúš Paločko a Ježek. Najstarším hráčom je Arne Kroták (narodený 6.6.1972) a najmladším Boris Česánek (9.7.2000). Ten sa dokonca zatiaľ stal najmladším korčuliarom v rámci Tipsport ligy v tejto sezóne a prvým v histórií s rokom narodenia začínajúcim číslom 2… Zaujímavosťou je, že v dvoch doterajších dueloch zaznamenal kladnú štatistiku +3. Najvyšším hráčom je brankár Corbeil (198 cm), najnižším Martančík (173 cm). Jediným členom kádra s váhou nad sto kíl je Aleš Ježek (101). Doteraz nastúpilo v drese Popradu 16 odchovancov (hráči, ktorí tu pôsobili aj v žiackych kategóriách, dorast a juniorku v Poprade absolvoval aj Richard Rapáč).

Facebook komentáre