Patrik Svitana medzi najúspešnejšími športovcami PSK
13. februára 2020
Súhrn posledných zmien v tíme Kamzíkov
14. februára 2020

Štefan Fabian dohrá sezónu v Spišskej Novej Vsi

Stálica popradského tímu z posledných rokov dohrá prebiehajúci ročník v Slovenskej hokejovej lige v tíme HK Spišská Nová Ves. Pôvodné hosťovanie, ktoré malo plynúť do konca prestupového obdobia, sa nakoniec predĺžilo do konca aktuálnej sezóny. Tridsaťdeväťročný zadák bude obliekať dres Spišiakov v zostávajúcich dueloch a pomôže im v bojoch o najvyššiu súťaž.

Po viacerých rozhovoroch a zvážení padla voľba na Spišskú Novú Ves. „Po odohraní pár zápasov prejavil klub o mňa eminentný záujem na pôsobení do konca sezóny. Rozprával som sa s popradským riaditeľom a trénerom a povedali sme si veci na rovinu. Rozhodol som sa, že prestúpim do Spišskej Novej Vsi do konca ročníka,“ opísal svoje rozhodovanie Fabian.

Rozhodovanie bolo v réžii korčuliara s viac ako tisíckou duelov v najvyššej súťaži. „Debaty s vedením Popradu prebiehali na vysokej úrovni, vôbec ma neposúvali a bolo to len na mojom presvedčení. Po zvážení toho, že tím Popradu je v celku plný a túto sezónu by som už veľa zápasov neodohral, som sa rozhodol ísť do Spišskej Novej Vsi a byť vyťažený na maximum,“ vysvetlil.

Váži si komunikáciu s popradským klubom. „Som rád, že Poprad sa stáva k týmto veciam a ku mne korektne. Verím, že v tomto trende bude pokračovať aj v budúcnosti, a práve preto budú chcieť hráči chodiť do Popradu,“ dodal.

K téme budúcnosti bol zdržanlivý. Nevylučuje pôsobenie v jednom z oboch tímov, ktorých dresy obliekal v tejto sezóne. „Teraz treba dohrať sezónu. Samozrejme, prebehli už nejaké debaty aj s jedným aj s druhým klubom, ale uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Či budem pôsobiť v Poprade na pozícii hráča alebo inej, je v túto chvíľu ešte otvorené,“ povedal tajuplne.

Na spoluhráčov z doterajšej časti sezóny bude myslieť. „Želám chlapcom, aby sa im v zvyšku sezóny darilo a koniec bol pre nich úspešný,“ ukončil Fabian.

Návrat tohto skúseného člena defenzívy do popradského klubu nevylučuje ani vedenie Kamzíkov. „Verím, že ho ešte uvidíme na popradskom klzisku, kde odohral 15 sezón. Nelúčime sa, pretože do budúcna rátame so vzájomnou spoluprácou,” vyslovil sa Ľudovít Jurinyi.

Obranca Fabian začal túto sezónu v tíme Kamzíkov, v ktorého drese nastúpil dohromady k 27 duelom a na svoje konto si pripísal 3 asistencie. V drese účastníka druhej najvyššej hokejovej súťaže odohral v aktuálnej sezóne 4 duely so ziskom 3 bodov za 1 gól a 2 prihrávky.

Facebook komentáre