Aleš Ježek aj naďalej Kamzíkom
16. mája 2017
Paločkovci ostávajú pokope. Matej strávi prvú čisto seniorskú sezónu pod Tatrami
18. mája 2017

Štefan Fabian si pripíše na svoje konto trinástu sezónu v drese Popradu

Občas sa stáva, že hokejista odohrá taký počet sezón v určitom mužstve, až sa začne považovať za jeho odchovanca. To je aj prípad popradskej “dvojky”. Tá je síce odchovancom Košíc, no nie je divu, že aj novinárom robí tento fakt problémy.

Pre tridsaťšesťročného obrancu bude nasledujúca sezóna už trinástou v drese nášho mužstva. Hlavne mladšie ročníky ani len netušia, že nie je našim odchovancom, ale košickým. “Ja som v Poprade tak dlho, že aj novinári tento fakt píšu tak, ako by nemali. Ale keďže som strávil v tomto klube väčšiu časť kariéry, tak je to pochopiteľné,” smeje sa na tomto zaujímavom fakte stálica nášho klubu. Veď populárny “Fabo” odohral za Kamzíkov už 564 zápasov (43 gólov, 122 asistencií) a v historických tabuľkách mu patrí štvrtá priečka.

Minulá sezóna patrila z pohľadu individuálnych štatistík medzi jeho najlepšie (5+16). Aj to bol dôvod, prečo bol o neho v Poprade naďalej záujem. “Už na konci sezóny som sa rozprával s Ľudom Jurinyim o tom, či tu budem aj naďalej pokračovať. Keďže malo o mňa vedenie záujem, nemal som prečo uvažovať nad inými ponukami.” Postavou malý, no o to viac viditeľný a počuteľný člen popradskej kabíny sa u nás cíti dobre, čo sa prejavuje aj na jeho nákazlivom humore. Všade je ho plno, či už na ľade alebo v útrobách štadióna. Treba však dodať, že v tom najlepšom slova zmysle. “Ja sa v Poprade cítim veľmi dobre a aj to bol dôvod, prečo tu ostávam rok čo rok. Dúfam, že sa nám bude dariť v budúcej sezóne o trochu viac a podarí sa nám dotiahnuť na štadión viac ľudí.”

Facebook komentáre