Sumár semifinálovej série

Poprad dokázal otočiť nepriaznivý vývoj a postúpil tretíkrát v ére samostatnosti do finále extraligy.

Sumár prvého semifinálového zápasu:

Prvá tretina priniesla opatrný hokej. Skóre sa mohlo zmeniť v 5. minúte po individuálnej akcii Livingstona, v poslednej chvíli trafil Škorvánkov betón. Michalovce mali najväčšiu šancu zásluhou Mašlonku, ktorého strelu zastavila žŕdka. Počas jedinej popradskej presilovky ušiel do úniku Suja, Vošvrda ho vychytal. Tesne po jej skončení načasoval prihrávku Haščák na Handlovského a ten usmernil puk do odkrytej domácej bránky. Michalovce trafili žŕdku aj v druhej tretine, strelcom bol Regenda. V 54. minúte spálil tutovku Haščák a Poprad kruto doplatil na slávne nedáš-dostaneš. O minútu nato vystrelil Takáč a puk sa nešťastne obtrel o Zagrapanovu hokejku. O ďalšiu minútu ušli Michalovce do prečíslenia a Vošvrdu prestrelil Erkinjuntti. V 58. minúte sa zrodilo ďalšie prečíslenie, tentokrát až troch na jedného, Vošvrda Poprad zachránil výborným zákrokom, ale závar pokračoval a puk dopratal do bránky Šoltés.

Sumár druhého semifinálového zápasu:

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci. V úvode nevyužili presilovku, ale po nej Lalancette uvoľnil do úniku Takáča a ten nedal Vošvrdovi šancu. Poprad vyrovnal o dve minúty, Skokan zadovkou našiel Livingstona počas presilovky a ten zakončoval do odkrytej bránky domácich. V druhom dejstve boli lepší Popradčania, ale Svitana a ani Haščák svoje šance nevyužili. Michalovce skórovali po siedmich minútach hneď zo svojej prvej strely v tejto tretine. Ťavodovu „bombu“ tečoval Galamboš. Aj v tretej tretine boli aktívnejší hráči spod Tatier, ale tutovku si nevypracovali, aj keď niekoľko sľubných náznakov tam bolo. Keď už možno vyrovnanie ani nikto nečakal, Preisinger potiahol puk do pásma, pekne ho hodil na modrú čiaru a Dalhuisen prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V predĺžení bol už Poprad jasne lepším tímom, Škorvánka ratovala aj ľavá žŕdka po teči Seiga. Poprad ubránil presilovku pri vylúčení Livingstona a rozhodnúť museli nájazdy. V nich sa niekoľkokrát dostali k „mečbalu“ oba celky, nakoniec rozhodol túto lotériu Regenda.

Sumár tretieho semifinálového zápasu:

Poprad vedomý si nepriaznivého vývoja série vstúpil do zápasu aktívne a už po 32 sekundách vybojoval presilovku. Tú využil pred jej koncom svojou typickou strelou z typickej pozície Haščák. Michalovce vyrovnali v 8. minúte počas presilovky, McCormack strelil gól po Lalancettovej prihrávke. Situácii predchádzalo jednoznačné držanie hokejky Drgoňovi, ktorý prišiel o šancu zastaviť Lalancetta. Poprad krivda nezlomila a začal si vytvárať tutovky. V 13. minúte z otočky medzi kruhmi prekvapil Škorvánka Handlovský. Tri veľké šance nevyužil Vandas, pri tej poslednej 10 sekúnd pred koncom bol faulovaný McCormackom. Nariadené trestné strieľanie nevyužil Svitana. V druhej tretine sa nehral otvorený hokej, obaja súperi totiž taktizovali. Útočníci sa preto dostávali do streleckých pozícií iba sporadicky. Viac práce mal hosťujúci brankár Škorvánek. Popradčania mali navrch aj vďaka dvom početným výhodám. Do najväčšej príležitosti sa paradoxne dostali Líšky počas presilovky domácich. Drgoň zle rozohral vo vlastnom obrannom pásme a Vošvrda hasil pri Korhonenovom zakončení. Poprad v záverečnom dejstve stavil na defenzívu a hostí prakticky do ničoho nepúšťal. Domáci smerom dopredu nič nevymýšľali a hrali jednoducho. V závere tretiny si hostia vzali oddychový čas, ale ani ich hra bez brankára vyrovnanie nepriniesla. Poprad tak zaknihoval prvé víťazstvo v semifinálovej sérii proti Michalovciam.

Sumár štvrtého semifinálového zápasu:

Poprad chcel doma vyrovnať sériu a za týmto cieľom ho nasmeroval v 8. minúte Tavi, ktorý využil výbornú Dalhuisenovu asistenciu. K vyrovnaniu sa Michalovce dostali v 16. minúte. Paločko neustrážil Erkinjunttiho a ten blafákom prekonal Vošvrdu. Druhá tretina bola v znamení michalovských útočných snáh. V 36. minúte Hickmott nastrelil Ulrycha a odrazený puk dorazil za popradského gólmana Regenda. Možno prvýkrát v sérii sa šťastie priklonilo na stranu Popradu o 41 sekúnd neskôr. Lehtonen sa zrazil s rozhodcom Baluškom, Mešár prihral voľnému Mashinterovi a ten vyrovnal. Poprad začal tretiu tretinu tlakom a hneď na úvod tečoval Dalhuisenovu strelu Haščák. Kamzíci dostali krídla a chybu michalovskej obrany využil krásnym blafákom Vandas. Na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť v úniku Paločko, Škorvánek ho vychytal. Popradčania následne heroicky ubránili 65-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, pomohla im aj strelecká nemohúcnosť McCormacka, ktorý 6-krát vystrelil z ľavého kruhu, ale netrafil ani raz bránku. Siedmy pokus mu zblokoval obetavo Ulrych. Poprad využil v závere michalovskú hru bez brankára, na konečných 5:2 upravil Skokan. Toho následne narazil Mašlonka a vyvolal šarvátku, ktorej výsledkom bol predčasný koniec Haščáka a Louisa v zápase.

Sumár piateho semifinálového zápasu:

Poprad bol v prvej tretine jasne lepším mužstvom, ale postupne výborné šance Zagrapana, Svitanu a Livingstona ostali nevyužité. Michalovce preukázali veľkú efektivitu, keď ich prvú príležitosť využil na strelenie gólu Lalancette. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejšiu partiu. Michalovce ponúkli v 29. minúte Popradu 25-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov a tú stihol Poprad využiť. Svitana našiel na pravej strane Skokana a ten strelou z prvej vyrovnal skóre. V 36. minúte sa dostali Kamzíci do vedenia, z nevinne vyzerajúcej akcie rýchlo švihom vystrelil Skokan a Tomek nemal nárok. Tretia tretina priniesla aktívny prístup hráčov Michaloviec, ale nedokázali si vypracovať „tutovku“ až do 52. minúty. Vtedy zavreli na dlhšie Popradčanov, ktorí ostali statickí a Erkinjuntti dostal priveľa času a priestoru na zamierenie svojej strely pod hornú žŕdku. Zápas došiel až do predĺženia, ale to trvalo iba necelé dve minúty. Hudecovu strelu pohotovo dorazil za Tomekov chrbát Livingston.

Sumár šiesteho semifinálového zápasu:

Michalovce vstúpili do zápasu aktívne a mali niekoľko streleckých pokusov v prvej desaťminútovke. V 15. minúte zachytil puk v strednom pásme Brejčák, prihral ho Mešárovi a jeho strela prenikla popod Tomekove betóny. V 33. minúte sa presadil sviatočný strelec Kramár. Výborne si nakorčuľoval z modrej čiary pred bránku, kde ho našla Handlovského prihrávka. V závere druhej tretiny sa zasiahol Svitanu lakťom Mudrák. Rozhodcovia nevylučovali a popradský kapitán v zápase skončil. Michalovce si nedokázali vypracovať vyloženú šancu, ale kontaktný gól prišiel z ničoho nič v 54. minúte. Mudrákovu strelu od modrej tečoval pred Vošvrdom Suja. Dve minúty pred koncom stiahol michalovský tréner Tomeka z bránky a tú v 59. minúte trafil Dalhuisen. Poprad tak zakončil perfektný obrat série z 0:2 na 4:2 a postúpil do tretieho finále v ére samostatnosti. Popradskí fanúšikovia si museli na tento moment počkať dlhých 10 rokov.