Sumár štvrťfinálovej série

Poprad podľahol Nitre 2:4 na zápasy a sezóna sa pre neho skončila na celkovom 5. mieste.

Sumár prvého zápasu:

Úvod duelu prerušilo prasknuté plexisklo. Po pätnásťminútovej prestávke zápas pokračoval a Poprad dal potom v priebehu 67 sekúnd dva góly. Najprv Calof našiel pred bránkou osamoteného Batesa a presilovú hru využil Dmowski. Hostia urobili po inkasovanom góle zmenu v bránkovisku, Kašík nahradil Aittokallia. Nitra si v druhej tretiny vypracovala niekoľko šancí, ale nevyužila ich. V 46. minúte sa však presadil Bačo. Kamzíci si už náskok postrážili a Dmowski strelou do prázdnej bránky potvrdil víťazstvo.

Góly: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton)

Sumár druhého zápasu:

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a zásluhou Gilla viedli od 16. minúty 1:0. Kamzíci vyrovnali v polovici zápasu, keď sa presadil Dmowski. Nitra si však v druhej tretine vytvorila znova jednogólový náskok, Bubela počas presilovej hry prekonal Vaya. V 54. minúte zvýšil Gajdoš na 3:1 a v závere ešte Okoličány a Lacka upravili výsledok zakočením do prázdnej brány. Po siréne sa ešte strhla na ľade hromadná bitka, rozhodcovia v nej rozdali až 299 trestných minút, spolu v zápise svieti 362.

Góly: 32. Dmowski (Coulter) – 16. Gill, 38. Bubela (Kousa, Čederle), 54. Gajdoš (Jackson, Bubela), 57. Okoličány (Gajdoš, Gill), 58. Lacka

Sumár tretieho zápasu:

Od úvodu stretnutia obe mužstvá dôsledne bránili stredné pásmo a bolo zrejmé, že rozohranú šachovú partiu môže rozhodnúť jediný gól. Popradčania sa presadili v úvode tretieho dejstva, keď brejk úspešne zakončil Coulter. Nitrania mohli vyrovnať v 47. minúte, no pri tutovke Bubelu podržal Kamzákov Belányi. Triumf hostí poistil 77 sekúnd pred záverečnou sirénou gólom do prázdnej bránky Dmowski.

Góly: 42. Coulter (Kukuča, Betker), 59. Dmowski (Bates)

Sumár štvrtého zápasu:

Pod Zoborom sa hral ofenzívny hokej, no prím hrali obaja brankári. Prvý gól padol z hokejky Tomáša Záborského, ktorý v 10. minúte využil spoluprácu s Petrom Bjalončíkom, domáci vyrovnali až v hre bez brankára. Filipovi Belányimu prekazil druhé čisté konto po sebe 18 sekúnd pred koncom tretej tretiny Sahir Gill. V nájazdoch boli najskôr úspešní domáci Robby Jacskon a Miloš Bubela, hostia potom premenili dva nájazdy zásluhou Andreja Kukuču a Ryana Dmowskeho. Rozhodla až ôsma séria, v ktorej mierili presne opäť Bubela.

Góly: 60. Gill (Buček, Kousa), rozhodujúci nájazd Bubela – 10. Záborský (Bjalončík)

Sumár piateho zápasu:

Kamzíkom vyšiel úvod a už po 29 sekundách Coulter prekonal Kašíka. V polovici prvej časti predviedol individuálnu akciu Svedberg a zvýšil na 2:0. Domáci ešte pred prestávkou upravili na trojgólový rozdiel, keď sa druhýkrát v stretnutí presadil Coulter. Hostia urobili pred začiatkom prostrednej časti zmenu v bránkovisku, Aittokallio nahradil Kašíka. Nitra znížila v 43. minúte zásluhou Hrnku a potom po koncovkách Mezeia a Bučeka dokázala vyrovnať a výrazne sa vrátila do hry o víťazstvo v piatom zápase. Dokonalý obrat potom zariadil v závere svojím druhým gólom Buček.

Góly: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa)

Sumár šiesteho zápasu:

Nitrania začali aktívne s cieľom streliť prvý gól, no Kamzíci úvodný nápor zvládli. V prostrednej časti boli viackrát blízko k otváraciemu presnému zásahu hostia, ale Nitru podržal spoľahlivo chytajúci Libor Kašík. Zlomový moment zápasu, no aj celej série prišiel v závere druhého dejstva, keď 56 sekúnd pred jeho koncom využil presilovú hru Miloš Bubela. Popradčania mali nôž na krku a v zostávajúcej dvadsaťminútovke museli všetko vrhnúť do ofenzívy. To otvorilo priestor na prípadné brejky a jeden z nich využil v 52. minúte Dávid Okoličány, ktorý zabezpečil Nitre dvojgólové vedenie.

Góly: 39. Bubela (Kousa, Čederle), 52. Okoličány (Lacka)

Info z kádra:

V závere základnej časti utrpel zlomeninu rebra Oldrich Kotvan, ktorá mu umožnila návrat až do šiesteho zápasu štvrťfinálovej série. Adam Vaya vyradilo na konci druhého zápasu ľahké zranenie slabín s predpokladaným liečením 2-3 týždne. Počas predĺženia v štvrtom zápase si poranil ruku Andrew Calof, zranenie si vyžiadalo operačný zákrok, ale plné zotavenie nastane do začiatku individuálnej letnej prípravy. Jake Cardwell dohral sezónu s pruhom, tiež si to vyžiada operáciu.