Sumár štvrťfinálovej série

Prinášame sumár štvrťfinálovej série Tipos extraligy medzi Popradom a Nitrou, ktorá bola reklamou na hokej.

Priebeh 1. zápasu:

Poprad vstúpil do série správnou nohou. Už v 4. minúte sa ujal vedenia po Brejčákovej strele. V druhej tretine zvýšili skóre zápasu Skokan s Bjalončíkom. V záverečnom dejstve využil presilovku Vandas. Todykov si pripísal prvé čisté konto v drese Popradu.

Priebeh 2. zápasu:

Druhý zápas sa začal pre Poprad veľmi zle, pretože už po 54 sekundách svietil na ukazovateli stav 2:0. Prvá tretina nakoniec skončila pomerom 6:0. V druhom dejstve skóroval Šimon Nemec a v tretej tretine korigoval na konečných 7:1 Petráš.

Priebeh 3. zápasu:

Poprad prehrával od 3. minúty po góle Buncisa z úniku. Vyrovnať dokázal na začiatku druhej tretiny zásluhou Mešára. Nitra následne odskočila na dva góly, najprv sa presadil Baláž v oslabení a po ňom Krivošík. Poprad korigoval o dvadsať sekúnd po góle Vandasa. Vyrovnať sa Kamzíkom podarilo po individuálnej akcii Arniela. Do kabín však predsa šla s vedením Nitra, keď sa presadil v 40. minúte Buček. V úvode tretej tretiny vyrovnal v presilovke Drgoň. Nitra však opäť udrela, tentokrát sa presadil Mezei. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času skóroval v prečíslení Buček.

Priebeh 4. zápasu:

Nitra vstúpila do štvrtého zápasu lepšie a v úvode prvej tretiny šla do vedenia gólom Raskoba. Vyrovnanie prišlo v 14. minúte zásluhou Kundrika. Z druhej tretiny sa odohralo iba niekoľko sekúnd a Buček prekonal Tomeka. Poprad vyrovnal v presilovke v 26. minúte gólom Svitanu. V 34. minúte naklonil misky na stranu Popradu po individuálnej akcii Mešár. Gólovú bodku dal v 57. minúte po prečíslení Brejčák.

Priebeh 5. zápasu:

Poprad opäť inkasoval skorý gól. V skrumáži pred bránkou sa najlepšie zorientoval Buček a Nitra viedla od 4. minúty. Kamzíci vyrovnali v 17. minúte zásluhou Arniela v presilovke o dvoch hráčov. Nitra šla do kabíny s vedením, keď presilovku využil svojim druhým gólom v zápase Buček. V druhom dejstve sa presadil iba Tvrdoň, opäť to bolo v presilovke. Posledné dejstvo prinieslo na nitriansky zimák šok. Poprad v priebehu 164 sekúnd strelil tri góly. Presadili sa Livingston, Bjalončík a Mešár. Poslednú osemminútovku už Kamzíci ubránili a dosiahli na postupový mečbal.

Priebeh 6. zápasu:

Úvod zápasu priniesol vyrovnaný hokej, pokiaľ sa v 13. minúte nepresadil spoza bránky Baláž. Toho o dve minúty doplnil v oslabení Hrnka. V druhej tretine zvýšil na 3:0 dorážkou po Drábekovom nájazde Nemec. V 25. minúte korigoval Bjalončík. Ďalšie dva zásahy patrili Balážovi. Najprv ušiel do samostatného úniku a na konci druhej tretiny bol na konci peknej akcie. V tretej tretine už gól nepadol.

Priebeh 7. zápasu:

Debut v play-off zažil Štefan Valluš. Nitra mala tlak, ale mladý gólman držal Poprad nad vodou. V prvej tretine nevyužili Kamzíci dve presilovky. V 13. minúte trafil Livingston tyčku. V 17. minúte mal tutovku Buncis, Valluš ho vychytal. V druhej tretine strelila Nitra dva góly v rozmedzí troch minút. Najprv sa presadil v 31. minúte Rockwood a po ňom aj Hrnka. V 47. minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Buček. Poprad znížil v 54. minúte, Svitanovu prihrávku si korčuľou zrazil za vlastného brankára Baláž.