Talentovaný brankár ostáva Kamzíkom

20-ročný brankár podpísal s Popradom novú zmluvu.

HK Poprad dáva šancu svojmu talentovanému brankárovi, ktorý v uplynulej sezóne nesklamal a dostal dôveru odchytať aj rozhodujúci štvrťfinálový zápas proti Nitre. „Ten zápas mám stále pred očami, bola to výborná skúsenosť chytať v rozhodujúcom zápase. Do novej sezóny idem s jasným cieľom dostať zo seba čo maximum, podávať skvelé výkony, lebo keď budú výkony, budú pribúdať aj zápasy,“ povedal po podpise zmluvy Štefan Valluš.

„Jedná sa o mladého a perspektívneho brankára. V závere sezóny v tom rozhodujúcom zápase ukázal svoj pokoj a kvalitu. Dostane šancu naberať aj extraligové zápasové skúsenosti, nielen tréningové. Verím, že keď do tímu pribudne skúsená jednotka, pomôže aj jemu v napredovaní a vytvorí spolu s ním kvalitný a spoľahlivý tandem,“ zhodnotil situáciu hlavný tréner Martin Hrnčár.

Štefan Valluš je popradský odchovanec a prešiel mládežníckymi kategóriami Popradu. V skončenom ročníku bol súčasťou A-tímu Popradu ako brankárska trojka a odchytal v ňom 6 zápasov s priemerom 2,68 inkasovaného gólu na zápas a 91,78 % úspešnosťou zákrokov.