Tatranský pohár 2019 – HK DUKLA Ingema Michalovce
20. augusta 2019
Tatranský pohár 2019 – Comarch Cracovia
20. augusta 2019

Tatranský pohár 2019 – DVTK Jegesmedvék Miskolc

Turnaja o Tatranský pohár sa zúčastní aj jeden z dvoch zahraničných účastníkov Tipsport Ligy. Ľadové Medvede z maďarského mesta Miskolc si turnaj zahrajú druhýkrát v rade.

DVTK Miskolc je klub, ktorý zahŕňa viacero športov do jedného celku. Pod svojimi krídlami má nielen hokej, ale aj iné kolektívne športy ako sú futbal, basketbal či volejbal. Hokejový tím Jegesmedvék, v preklade „polárne medvede“, bol založený v roku 1978 v maďarskom meste Miskolc neďaleko slovenských hraníc.  Niekoľkokrát zmenili svoj názov, súčasný používajú od roku 2015.

DVTK hral maďarskú hokejovú Erste Ligu. Od roku 2015 získal 3 tituly, v minulej sezóne sa im to nepodarilo, pretože vo finále podľahli MAC Budapešť, ktorí taktiež si v budúcej sezóne zahrajú najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž. Okrem titulov v maďarskej lige získali aj ďalšie cenné trofeje, ako napríklad Pohár Maďarska v rokoch 2015 a 2018. Spolu s MAC Budapešť sa stali v roku 2018 prvými zahraničnými celkami v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži.

Už vlani na turnaji preukázali hráči Miskolca veľké odhodlanie. V prvom zápase prehrali s domácim Popradom 1:3, no potom doslova zaskočili českého extraligistu z Vítkovíc, ktorého dokázali zdolať 3:1, no na finálovú účasť im to nestačilo. V súboji o tretie miesto sa stretli s s Gapom z Francúzska, ale v ňom nedokázali ani raz skórovať, a tak sa s turnajom rozlúčili so štvrtým miestom. Vo svojej prvej sezóne v slovenskej Tipsport Lige obsadili zverenci kanadského trénera Glena Hanlona po základnej časti 8. miesto a o štvrťfinále museli bojovať v osemfinále, v ktorom sa stretli s maďarským rivalom z Budapešti. V ňom však bola úspešnejšia Budapešť, ktorá si zaistila štvrťfinále po hladkom priebehu série a konečnom víťazstve 3:0. V tabuľke produktivity sa zaskveli dvaja maďarskí reprezentanti, Bálint Magosi a János Vas, ku ktorým sa pridal aj fínsky zadák Rasmus Kulmala.

Pred nadchádzajúcou sezónou došlo k výmene na trénerskej stoličke. Mužstvo prevzal bývalý slovinský úspešný hokejový reprezentant Marcel Rodman, ktorý bude viesť aj svojho mladšieho brata Davida. Aj v kádri maďarského tímu došlo k zopár zmenám. Mužstvo opustil brankár Ádam Váy (Västerviks/Allsvenskan) či už spomínaný Rasmus Kulmala (Ferencvárosi TC/Erste Liga). Naopak do tímu prišli obrancovia ako Jesse Dudás, Nick Ross či Davis Vandane. V útoku sa bude tréner Rodman spoliehať aj na Mathieua Tousignanta, Kylea Beacha alebo Francisa Beauvilliera. Okrem samotných maďarských hráčov pôsobia v tíme aj Kanaďania, Slovinec a dvaja zástupcovia Rumunska, brankár Attila Adorján a mladík Tamás Rezségh.

Facebook komentáre