Tatranský pohár 2019 – Les Aigles de Nice
20. augusta 2019
Tatranský pohár 2019 – DVTK Jegesmedvék Miskolc
20. augusta 2019

Tatranský pohár 2019 – HK DUKLA Ingema Michalovce

72. ročník hokejového turnaja o Tatranský pohár sa nezadržateľne blíži a my si opäť predstavíme krok po kroku účastníkov druhého najstaršieho hokejového turnaja v Európe. Dnes pokračujeme s nováčikom na Tipsportligovej mape, družstvom z Michaloviec.

História klubu z Michaloviec sa začala písať v roku 1974 a svoje prvé zápasy odohrali na nekrytom štadióne proti Družstevníku Letanovce. Názov Dukla Michalovce prischol klubu po tom, čo sa stali vojenským tímom, a tak ako to bolo v Trenčíne, tak aj do Michaloviec museli muži chodiť na povinnú vojenčinu. Michalovský klub zažíva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia skvelé časy, keď vtedajší HC VTJ MEZ nadviazal na výborné sezóny z osemdesiatych rokov a dlhú dobu okupoval vrchné priečky tabuľky. Lenže prišli horšie chvíle a po odchode silných partnerov ako Siemens a MEZ sa klub potýkal s nedostatkom financií z čoho vznikol pád a na dlhých 5 rokov odlúčenie sa s druhou najvyššou hokejovou súťažou, ktorú Michalovčania opustili v roku 2003. Licenciu v prvej hokejovej lige sa im nakoniec podarilo kúpiť v roku 2008/2009 za vtedajších 150 000 Sk (cca 5000 €) od Ružomberka.

Zemplínčania začali postupne vŕtať hlavy hokejovým fanúšikom už v roku 2012, kedy dokázali v prvej lige postúpiť do semifinále a následne dvakrát po sebe si zahrali aj finále, no žiaľ s neúspešným koncom. Krásna sezóna však prišla v roku 2018/2019, kedy Michalovčania dokázali vyhrať prvú ligu a cez baráž, v ktorej sa stretli so Žilinou dokázali postúpiť do Tipsport Ligy.

V kádri môžeme nájsť niekoľko zaujímavých mien. S vyššou ligou rastú aj nároky, a tak museli Michalovčania investovať do kádra. Do kádra pribudli zaujímavé mená ako napr. holandský obranca Mike Dalhuisen so skúsenosťami z AHL či NCAA, fínski zadáci Konsta Mesikämmen, Aki Juusela alebo Samuel Salonen, Kanaďan Christophe Lalancette alebo ostrieľaní forwardi ako Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Lukáš Hvila či Gabriel Spilár. V zostave nováčika nájdeme aj niekoľko mien, ktoré si v minulosti obliekli popradský dres ako napríklad už spomínaný Lukáš Hvila či Gabriel Spilár, ale taktiež aj obranca Martin Bdžoch, Marek Kolba, Peter Boltun, Lukáš Hamráček, Marek Mašlonka či Lukáš Toma.

HK DUKLA Ingema Michalovce
Súťaž: Tipsport Liga/SVK
Založenie: 1974
Štadión: Zimný štadión Michalovce (kapacita 4000 divákov)
Klubové farby: oranžová, čierna
Tréner: Miroslav Chudý
Klubový web: www.hkduklamichalovce.sk
Klubový facebook: facebook.com/hkduklaingemamichalovce

Facebook komentáre