Trenčín prerušil svoju negatívnu sériu

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Trenčín prišiel pod Tatry prerušiť jeho negatívnu sériu prehier. Viac z hry v prvej tretine mal Poprad, ale bol to najprv Jakubec, ktorý v tutovke netrafil bránku. Skóre otvoril v 12. minúte domáci Yogan, ktorý dorazil vlastnú strelu – 1:0. Trenčín vyrovnal v poslednej minúte, Nemčíkov nahodený puk skončil v popradskej sieti.

V druhej tretine vyťažil najprv z minima maximum Trenčín. V 30. minúte Thelin dorazil vlastnú strelu z ľavého kruhu a bolo to 1:2. O minútu neskôr chyboval v domácom pásme Skokan, hostia vyrazili do brejku a ten zakončil strelou ponad Vallušovu lapačku Petráš – 1:3. Domáci tréner si vzal oddychový čas a po ňom začal kolotoč v trenčianskom pásme, ktorý vyvrcholil dvoma gólmi za 66 sekúnd. Najprv využil v 36. minúte presilovku Skokan, ktorý tečoval Záborského strelu – 2:3. V 37. minúte zakončil do odkrytej bránky akciu domácich Mlynarovič, keď dorazil Drgoňovu odrazenú strelu – 3:3.

Tretia tretina bola taktická a nikto nechcel spraviť chybu. Rozhodla ju nakoniec popradská nedisciplinovanosť v samom závere. Valach potrestal útočný faul na gól v 56. minúte – 3:4. Trenčín tak berie prvýkrát v sezóne tri body.

Góly: 13. Yogan (Bokroš, Bubela), 36. Skokan (Záborský, Drgoň), 37. Mlynarovič (Drgoň, Meliško) – 20. Nemčík (Valach, Čacho), 30. Thelin (Valach), 31. Petráš (Čacho, Valach), 56. Valach (Pietroniro, Petráš)

Rozhodovali: D. Konc st., Jobbágy – Valo, Bogdaň

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

1 693 divákov

Poprad: Valluš – Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár – Svitana, Paločko, Záborský – Yogan, Skokan, Bubela – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Paukovček, Sokoli – Dlugoš

Trenčín: LaCouvee – Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Petrovický, Starosta, J. Chromiak – Petráš, Čacho, Valach – Jakubec, Thelin, Sloboda – Belluš, Sojčík, Hudec – Stahoň, Gaťár, Krajčovič

Martin Hrnčár (tréner Popradu) – My sme boli v presne opačnej pozícii a za sebou víťaznú sériu. Vedeli sme, že Trenčín ešte nevyhral a vedeli sme, ako bude s nami hrať a čakať na naše chyby. Betónovali stredné pásmo, očakávali sme to a to čo sme si povedali, ako to prekonať sme plnili nie často. Po oddychovom čase sme ukázali, ako vieme hrať, bohužiaľ v tretej tretine sme si zmarili šance na výhru hlúpymi útočnými faulami.

Milan Bartovič (asistent trénera Trenčína) – Začiatok sezóny je pre nás veľmi ťažký. Všetky zápasy hráme vonku a tá negatívna séria je v hlavách hráčov. Niektoré predošlé zápasy sme prehrali aj po veľmi dobrých výkonoch, preto som rád, že sme konečne vyhrali a hádam ťarcha z hráčov opadne. Vedeli sme, aký má Poprad tím, že sú silní v útočnom pásme a tomu sme podriadili taktiku. Veľmi nám pomohla aj disciplína, hrali sme iba dve oslabovky, čo je výrazne menej, ako v minulých zápasoch, kde ich bežne bolo aj sedem.