Trenčín si vybojoval postupový mečbal

HK Poprad – Dukla Trenčín 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Dôležitosť zápasu priniesla v prvej tretine síce bojovný, ale na druhej strane opatrný hokej. Skóre sa menilo až v 18. minúte, keď prepadli Trenčania v útoku a prečíslenie dvaja na jedného využil po Svitanovej nahrávke gólom do prázdnej bránky Mlynarovič – 1:0. Odpoveď Trenčína prišla v poslednej minúte, keď Hudec vybojoval dopredu stratený puk v obrannom pásme Popradu a prihral ho pred bránku Starostovi, ktorého strela prepadla cez vyrážačku Ivanova – 1:1.

V druhej tretine už prebral iniciatívu v zápase Trenčín. V 29. minúte prekvapil strelou z uhla popradského gólmana Sojčík – 1:2. Na tento gól odpovedal bleskovo Poprad, keď už o minútu sa najlepšie zorientoval po zrazenom puku Bondra, spoza bránkovej čiary ho nahodil do bránkára Valenta, ktorý si ho zrazil do siete – 2:2.

Trenčín bol naďalej hokejovejší, po krásnej kombinácii našiel Ölvecký voľného obrancu Bohunického na pravom kruhu, ktorý prestrelil Ivanova – 2:3. Keď sa Poprad nadychoval ku tlaku, spravil chybu v strednom pásme Buc a dvojica Hecl – Sádecký využila prečíslenie – 2:4. Už o pár sekúnd vrátil do hry domácich Hvila, ktorý spomedzi kruhov z prvej prestrelil Valenta – 3:4. Skóre uzavrel v 60. minúte gólom do prázdnej bránky pri hre bez brankára Radivojevič – 3:5.

Góly: 18. Mlynarovič (Svitana, McDowell), 30. Bondra (McDowell), 55. Hvila (Mlynarovič, Svitana) – 20. Starosta (Hudec), 29. Sojčík, 45. Bohunický (Ölvecký), 55. Sádecký (Hecl), 60. Radivojevič

Rozhodovali: Novák, Lauff – Bogdaň, Gavalier

Vylúčení: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

2 365 divákov

stav série 0:3

Poprad: Ivanov – Fabian, Petran, König, Brejčák, Česánek, McDowell, Davydov, Dinda – Paločko, Heizer, Buc – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paločko ml., Abdul – Vartovník, Ježek, Hvila

Trenčín: Valent– Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Deveaux – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – Varga, Ölvecký, Švec – Gašparovič, Dlouhý, D. Hudec

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Chýbalo nám šťastie. Chlapcov mi je až ľúto. Spravili sme dve hrubé chyby, ale nemyslím si, že to rozhodlo. Neboli sme horší ako Trenčín, ale ten vedie už 3:0 na zápasy. Musíme sa pozviechať, čaká nás štvrtý zápas. Boli sme viac ako vyrovnaný súper Trenčína.

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: Bol to parádny zápas z oboch strán. Odohrali sme ho tak, ako sme chceli. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia, vytvárali sme si potrebný tlak. V tretej tretine sme podržali náš výkon až do samého záveru a zaslúžene sme vyhrali. Každý zápas s Popradom je ťažký. Ešte ale nie je rozhodnuté, zajtra nás čaká ďalší zápas.