Trenčín v súboji s Popradom opäť úspešnejší

HK Poprad – Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Po opatrnom úvode si prvú šancu vypracovali Vojaci z Trenčína, keď po závare pred Vošvrdom dorážal Radivojevič. Hneď z protiútoku sa do výbornej šance dostal Abdul, ale v poslednej chvíli mu puk preskočil čepeľ hokejky a Valent stihol betónom zasiahnuť. V 8. minúte počas presilovej hry nechali domáci hráči trikrát doraziť hostí a Heclova strela prešla popod betóny – 0:1. V 14. minúte opäť uzatvorila Trenčanov Zagrapanova päťka, ale Takáč a po ňom ani Abdul z dobrých šancí neprekonali brankára hostí. V 17. minúte ušli do prečíslenia Takáč s Abdulom, prvý menovaný z ľavého kruhu strieľal príklepom a Valentova lapačka efektne zasiahla. O 32 sekúnd pripravili krušné chvíle Vošvrdovi Radivojevič s Heclom, brankár domácich však korčuľou vytlačil smerujúci puk do bránky.

Kamzíci vyrovnali hneď v 22. minúte, Zagrapan potiahol puk do pásma a posunul ho na Takáča, ktorý to hodil na voľného Abdula a ten z prvej z pravého kruhu nedal Tomekovi šancu – 1:1. O 56 sekúnd si však popradská obrana zle prebrala hráčov a Sojčík našiel pred bránkou nikým nekrytého Hecla – 1:2. V 30. minúte počas presilovej hry prestrelil Radivojevič z ľavého kruhu Vošvrdu, ale hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom gól neuznal pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Hostia však túto početnú výhodu nakoniec využili, Mikula šikovne tečoval Krejčího strelu – 1:3.

Tretia tretina stratila náboj a Trenčín bezpečne kontroloval svoje vedenie. V 49. minúte našiel Rýgl voľného Vargu medzi kruhmi a jeho strela z prvej skončila v sieti – 1:4. V 53. minúte po obrovskom tlaku dorážal spred Vošvrdu Hecl, jeho bekhend zastavila horná žŕdka. Poprad sa snažil skorigovať skóre a odvolal brankára už 6 minút pred koncom stretnutia. Tento úmysel však nevyšiel a v 55. minúte skompletizoval hetrik Hecl – 1:5.

Góly: 22. Abdul (Takáč, Zagrapan) – 8. Hecl (Mikula, Krejčí), 23. Hecl (Sojčík, Špankovič), 31. Mikula (Krejčí, Hecl), 49. Varga (Rýgl, Bartovič), 55. Hecl (Radivojevič, Sojčík)

Rozhodovali: Štefik, Németh (HUN) – Kollár, Kis-Király (HUN)

Vylúčení: 2:3, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

3 325 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Ťavoda, Fabian, Česánek, Brincko – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Lichanec, Heizer, Kundrík

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Bokroš, Krejčí, Rýgl, Holenda, Gula, Frühauf, Luža – Radivojevič, Sojčík, Hecl – Varga, Švec, Bartovič – D. Hudec, Dlouhý, Mikula – Špankovič, Pardavý, Jakubec – Luhový

iZlato najlepší hráč zápasu: Joona Erving (HK Poprad) – Marek Hecl (Dukla Trenčín)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Nás mrzí, že pred výbornou atmosférou sme prehrali, veľmi sme chceli vyhrať, ale bohužiaľ nám to nevyšlo. Trenčín bol všade o krok vpred, bol lepší v osobných súbojoch a presilovkách. V prvej tretine sme mali gólové šance, ale brankár ich podržal a s postupom času hral Trenčín lepšie a lepšie a nevedeli sme na nich nájsť recept.

Ján Pardavý (asistent trénera Dukly Trenčín) – Hral sa dobrý hokej pred výbornou kulisou, keby to tak bolo na každom zápase. Zápas sa pre nás vyvíjal priaznivo, aj keď v druhej tretine sme zaspali a Poprad vyrovnal. Potom však prišli dva góly a do tretej tretiny sme šli s tým, aby sme výsledok udržali. U súpera sme dali 5 gólov, s výkonom sme veľmi spokojní.