Preview zápasu HK Poprad vs MAC Budapešť
Colin Jacobs adeptom na Zlatú prilbu mesiaca december!
31. decembra 2019

Tri góly Matúša Paločka zostrelili Budapešť

HK Poprad – MAC Budapešť 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Posledný zápas v roku 2019 začali lepšie hostia z Budapešti, v 6. minúte Stretch zachytil Brejčákovu prihrávku cez obranné pásmo, získal veľa času presne zamieriť z ľavého kruhu a Vošvrda nemal šancu – 0:1. Poprad kontroval o dve minúty neskôr, Takáč sa pekne prepracoval až pred Halásza a zasunul puk do jeho bránky – 1:1. O 35 sekúnd už Kamzíci viedli, obrovský tlak vytvorili na brankára hostí po Paukovčekovej strele Jacobs s Matúšom Paločkom a druhý menovaný strieľal takmer do prázdnej bránky – 2:1. V 17. minúte počas presilovky mohol využiť zlé striedanie Budapešti Erving, jeho prienik z pravej strany skončil na Halászovi.

V 29. minúte zachránil Vošvrda Poprad pred vyrovnávajúcim gólom, chytil tri dorážky od McNallyho a Pitta. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o pár sekúnd neskôr, Matúš Paločko vyrazil po chybe maďarských obrancov do úniku, naznačil strelu a pohodlne skóroval do prázdnej bránky – 3:1.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie hostia a vybojovali si v 46. minúte presilovku. Hrali ju však zle, Poprad mal v nej dve veľké príležitosti, najprv Handlovského únik a potom nebezpečnú Zagrapanovu strelu. V 51. minúte počas presilovej hry vo formáte štyria na troch výborne zakombinovala trojica McNally, Langkow a Sofron a posledne menovaný strieľal do odkrytej bránky – 3:2. O 51 sekúnd neskôr sa zrazil Ťavoda s Matúšom Paločkom vo vlastnom obrannom pásme a Sofron sa zrazu objavil pred Vošvrdom a bekhendom skóroval – 3:3. V 55. minúte padol víťazný gól ako blesk z jasného neba, Maďari úplne zabudli na voľného Matúša Paločka pred svojim gólmanom a ten z prvej namieril presne – 4:3. V 59. minúte nepripustil drámu Zagrapan, na pravej strane dostal priveľa priestoru a jeho strela sa dokotúľala za Halásza – 5:3.

Góly: 8. Takáč (Svitana), 9. Matúš Paločko (Jacobs, Paukovček), 30. Matúš Paločko (Kozák), 55. Matúš Paločko (Brejčák, Paukovček), 59. Zagrapan (Takáč, Kozák) – 6. Stretch, 51. Sofron (Langkow, McNally), 52. Sofron (Langkow)

Rozhodovali: Mullner, Juhász – Bogdaň, Stanzel

Vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Paukovček 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

3 587 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Matúš Paločko – CJ Stretch

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Brejčák, Erving, Fabian, Magovac, Ťavoda, Romaňák, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Matúš Paločko – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik

MAC Budapešť: Halász (Farkas) – Pozsgai, McNally, Blake Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár – Terbócs, Stretch, Brance Orbán – Sofron, Langkow, Klempa – Bodó, Pitt, Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner Popradu) – Je to o nás známe, že proti maďarským tímom máme problémy, ale chceli sme tento rok ukončiť výhrou. Viedli sme 3:1, ale dostali sme sa do problémov, ale svojou húževnatosťou sme tento zápas zvládli.

Gergely Majoross (tréner Budapešti) – Myslím si, že sme odohrali solídny zápas proti výbornému tímu. Náš prístup bol skvelý, najmä keď sme prehrávali o dva góly. Spravili sme nanešťastie veľa chýb v obrane a to nás stálo zápas. Budeme sa snažiť v novom roku na týchto chybách popracovať.