Tri góly na výhru nestačili

HK Poprad – HKM Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Diváci si na prvú gólovú šancu museli počkať do 10. minúty, Vandasovu strelu zastavila horná žŕdka. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo hneď o 54 sekúnd neskôr, keď Špirko zblízka prekonal Vošvrdu po peknej prihrávke od obrancu Corrina – 0:1. V 15. minúte musel byť zápas prerušený pre rozbité plexisklo za zvolenskou bránkou.

Poprad pokračoval v zahadzovaní šancí aj v druhom dejstve, po góle volali strely Vandasa a Leclerca. V 29. minúte potrestal lekciou z efektivity Popradčanov Bonis, ktorý nedal v samostatnom úniku Vošvrdovi šancu – 0:2. Kamzíci nezložili zbrane a v 33. minúte prestrelil z pravého kruhu počas presilovky zvolenského brankára Zagrapan – 1:2.

V 42. minúte Poprad využil ďalšiu presilovku, Vandas strieľal z rovnakej pozície ako Zagrapan pri prvom góle a prestrelil Hollého – 2:2. Už o minútu neskôr sa pekne individuálne presadil Halama a zavesil Vošvrdovi do pravého horného rohu – 2:3. V 45. minúte prepadol zvolenský obranca, Leclerc v prečíslení dvaja na jedného volil strelu a bolo vyrovnané – 3:3. Rozhodnutie nakoniec priniesla 56. minúta, Ulrychovi preskočil puk na modrej hokejku a samostatný nájazd z ľavej strany premenil Štrauch ponad Vošvrdovu lapačku – 3:4.

Góly: 33. Zagrapan (Kozák, Vandas), 42. Vandas (Kozák), 46. Leclerc (Kozák) – 11. Špirko (Corrin, Kelemen), 29. Bonis (Trotter, Betker), 43. Halama (Thomson, Lowney), 56. Štrauch

Rozhodovali: Fridrich, Goga – Durmis, Šoltés

Vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky 2:0, oslabenia 0:0

1 122 divákov

iZlato hráč zápasu: Peter Bjalončík – Kyle Bonis

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ulrych, Brejčák, Magovac, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Bjalončík, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Matej Paločko, R. Svitana

HKM Zvolen: Hollý (T. Tomek) – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Drgoň, Maier, Tibenský, Fatul – Mráz, Špirko, Kelemen – McPherson, Trotter, Bonis – Štrauch, Halama, Thompson – Kolenič, Petráš, Marcinek – Tibenský

Hlasy po zápase:

František Štolc ml. (tréner HK Poprad) – My sme dnes vydali veľa energie, dnes vyhral lepší tím. Viac nemám čo povedať.

Andrej Podkonický (tréner HKM Zvolen) – Musím uznať, že dnes vyhral šťastnejší tím. Dali sme však o gól viac. Robili sme veľa faulov, dostávali sa pod tlak. Podržal nás brankár. Nemôžeme však hrať bez rozumu, prepadávať a robiť dlhé striedania.