Útočné rady Popradu posilnil Patrik Koyš

Dvadsaťdvaročný bývalý úspešný mládežnícky reprezentant v Poprade pôsobil už pred dvoma rokmi. Tentokrát prichádza pod Tatry od začiatku sezóny.

Veľmi talentovaný a stále hokejovo mladý krídelník je odchovancom dubnického hokeja. Minulú sezónu bol kmeňovým hráčom Košíc, no absolvoval v nej aj hosťovanie v Liptovskom Mikuláši, kde si v základnej časti pripísal 17 bodov v 26 zápasoch. Ako sám hovorí, nepatrila medzi tie najšťastnejšie. „Bola to veľká výzva pre mňa stať sa členom kádra Košíc, keďže ide o veľký a známy klub. Príprava bola veľmi dobrá aj z mojej strany či celkovo. Prišiel však nešťastný okamih 5 minút pred koncom posledného prípravného zápasu. Na dva mesiace som sa zranil a s takým zdravotným problémom sa hrá vždy ťažko, nie to ešte v Košiciach. Aby toho nebolo málo, zranil som sa na šesť týždňov aj na Liptove,“ ohliadol sa za smolným obdobím kariéry držiteľ bronzovej medaily z MS do dvadsať rokov.

Jeho príchod do Popradu nebol náhodou. Po Patrikovi poškuľovalo naše vedenie už dlhšie. „Dopočul som sa, že o moje služby by bol záujem aj v Poprade. V Košiciach som už ostať nechcel, preto som sa rozhodol na ukončení zmluvy. Následne som si sadol s riaditeľom Jurinyim a dohodli sme sa veľmi rýchlo,“ hovorí Patrik o jednoduchej voľbe nového angažmánu. K rozhodnutiu mu určite domohol aj fakt, že v Poprade pôsobil už aj ako hráč v sezóne 2015/16 (26 zápasov, 7+8). „Nejdem do neznámeho prostredia. Poznám sa dobre aj s trénerom. Klub vtedy ešte nefungoval tak dobre, ako je tomu teraz, no mne sa tu už vtedy páčilo.“

Doposiaľ najlepšiu sezónu medzi seniormi odohral v Martine (2016/17). V 21 rokoch totiž v útoku s Radomírom Heizerom dokázal nazbierať pekných 41 bodov. „S Heizim (Radomír Heizer, pozn. autora) som hrával už v Poprade a potom celú sezónu v Martine. Naša spolupráca bola perfektná, ale nikde nie je napísané, že nás tréner opäť spojí. Ja by som bol len a len rád.“

Patrikova kariéra sa v mládežníckych kategóriách vyvíjala raketovo. Už v štrnástich rokoch si dokázal v dvoch sezónach udržiavať v rodnej Dubnici v dorasteneckej extralige priemer vyšší ako bod na zápas. Následne sa presunul do neďalekého Trenčína, kde v sezóne 2012/13 debutoval aj medzi mužmi. Aj napriek veku 22 rokov už stihol v našej najvyššej súťaži odohrať 212 duelov s bilanciou 46 gólov a 64 asistencií. Okrem toho si vyskúšal aj zámorskú juniorskú QMJHL. Je mnohonásobným mládežníckym reprezentantom a účastníkom MS do 18 aj 20 rokov. Seniorský reprezentačný dres si obliekol trikrát.