V bohatom zápase na góly nakoniec ťahal Poprad za kratší koniec

HK Poprad – HKm Zvolen 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

Zápas začal vo svižnom tempe a už v prvej minúte ohrozili brankára hostí Patrik Svitana a Lukáš Hvila. Súvislý tlak sme videli v siedmej minúte, keď Zvolenčania zavreli v útočnom pásme domácich Kamzíkov. Ich aktivita však priniesla iba niekoľko dobrých striel a ešte lepších zákrokov Maxa Pajpacha. Zvolen sa sústredil na útočenie a ich chybu využil Samuel Mlynarovič v 11. minúte, keď v prečíslení dvaja na jedného pekne vytiahol Baroša z bránky a z bránkovej čiary zasunul puk do jeho opustenej svätyne – 1:0. V 14. minúte opäť hostia zavreli domácich a opäť bola pri tom ich prvá lajna. Pri Pulišovej strele spomedzi kruhov zasiahol perfektne ľavým betónom domáci brankár Pajpach. Aktivita hostí nakoniec priniesla gól v 18. minúte. Viktor Fekiač našiel z ľavej strany úplne voľného Pavla Klhůfeka, ktorý nedal Pajpachovi šancu – 1:1.

Druhú tretinu začali Popradčania prenesenou presilovkou z prvej tretiny a hneď po 17 sekundách ju využil dorážkou do opustenej bránky Patrik Svitana – 2:1. Zvolen odpovedal už o dve minúty, rovnako využil presilovú hru, keď Šišovského strelu dorazil do bránky Peter Zuzin – 2:2. O minútu mohol zvýšiť Tomáš Troliga, keď dorazil Krotákovu strelu, ale z bránkovej čiary vykopol puk brankár hostí Baroš. Zmenu skóre priniesla až 31. minúta, keď presilovku využil tečom Tomáš Troliga – 3:2. Už o dve minúty sa Kamzíci dostali do dvojgólového úniku, keď Fabianovu strelu tečoval Dávid Bondra – 4:2. Už o 15 sekúnd mohli Kamzíci viesť o tri góly, ale krásne uvoľnenie Krotáka do samostatného úniku Tomáš Troliga nevyužil. V 35. minúte tesne po skončení presilovej hry zabudla obrana Popradu na úplne voľného Majdana, ktorý nedal Pajpachovi strelou spomedzi kruhov šancu – 4:3. V 37. minúte Zvolen vyrovnal, keď Klhůfek tečoval Fekiačovu strelu od modrej čiary – 4:4. Druhú tretiu uzavrela Mlynarovičova šanca po Paločkovej prihrávke, ale z ľavého kruhu trafil Baroša iba do hrude.

Tretiu tretinu začali hráči Zvolena presilovkou, ale vypracovali si v nej iba jednu strelu od Puliša. V 47. minúte sa však dostal prvýkrát do vedenia, keď peknú kombináciu hostí zakončil svojim tretím gólom v zápase strelou pomedzi betóny Pavel Klhůfek – 4:5. Po tomto góle sa hráči Popradu zdvihli k väčšej aktivite, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Ľubomíra Dindu v 50. minúte po strele spomedzi kruhov – 5:5. Už o dve minúty mohol ísť Poprad opäť do vedenia, ale prečíslenie dvaja na jedného vyriešil Svitana strelou, ktorú Baroš chytil. V 55. minúte došlo k rozhodujúcemu momentu zápasu, keď Daniel Krejčí našiel pred bránkou voľného Juraja Majdana, ktorý tiesnený protihráčom dokázal do odkrytej bránky zakončiť – 5:6.

Góly: 11. Mlynarovič (Štrauch, Krempaský), 21. Svitana (Fabian, Kroták), 31. Troliga (Kroták, Paločko), 33. Bondra (Fabian, Vašaš), 50. Dinda (Štrauch, Bondra) – 18. Klhůfek (Fekiač), 23. Zuzin (Šišovský, Novák), 35. Majdan (Valenta), 37. Klhůfek (Fekiač, Ivan), 47. Klhůfek (Majdan, Fekiač), 55. Majdan (Krejčí, Puliš)

Vylúčení: 3:7, navyše Majdan 10 min. za napadnutie hlavy a krku a Klhůfek 10 min. za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Lauff, Jura – Korba, Riš

1 062 divákov

HK Poprad – Pajpach (od 37. minúty Šúrek) – Guliaev, Fabian – Suchý, Dinda – Pokovič, Ježek – Postnikov, Krempaský – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

HKm Zvolen – Baroš (Šimko) – Novák, Krejčí – Hraško, Valenta – Ivan, Plekhanov – Homer, Andersons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, Fekiač, Majdan – Matis, Síkela, Jurák – Tatar, Dubeň, Habšuda

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Dnešný zápas bol bojovný, striedali sa fázy, kedy sme boli lepší my a kedy bol lepší súper. Zlomový moment bol nepremenený nájazd nášho hráča na brankára a následný útočný faul za bránkou. Po presilovke sme dostali gól a súpera to naštartovalo. Zvolen potom hral lepšie. Doplatili sme na hernú nedisciplinovanosť. Na tomto musíme do budúcna popracovať. Bez nej neprídu výsledky.

Peter Mikula (tréner HKm Zvolen) – Diváci videli pekný zápas, výsledok 6:5 je divoký. Boli v našej hre aj veci, ktoré by sa nemali stávať. Chcel by som zdôrazniť naše odhodlanie, efektivitu a výborne odvedenú prácu. Po tých posledných udalostiach odviedli dobrú robotu. Za stavu 4:2 pre domácich sme sa našou vôľou nezlomili a zápas sme dokázali otočiť. Potrebovali sme takýto víťazný impulz.