V defenzíve chce trénerov presvedčiť Jakub Müller

Obranu Kamzíkov rozšíri 20-ročný český korčuliar Jakub Müller. Klub sa s ním dohodol na skúšobnom kontrakte.

Trénerský tím chce presvedčiť disciplínou. „Na ľade nechám všetko a budem robiť to, čo budú odo mňa tréneri požadovať,“ uviedol k skúške Müller, ktorého popradský fanúšik ešte nepozná. „Som ofenzívny obranca, snažím sa hrať dopredu aj dozadu.

Slovenská súťaž pre neho predstavuje víziu posunúť sa v kariére. „Chcel som skúsiť zmenu a myslím si, že toto je ideálna príležitosť ukázať sa. Na internete som videl pár zápasov Popradu, ale naživo som slovenskú ligu nevidel,“ prezradil nový člen popradskej kabíny.

Skúsenosť so seniorským hokejom nadobudol v Ústí nad Labem. Prvý angažmán za hranicami domoviny si vyskúšal vo fínskej najvyššej juniorskej súťaži. „Hovorí sa, že juniorská súťaž je rýchlejšia, ale seniorská je viac silovejšia a je v nej viac súbojov. Povedal by som, že pri mužoch a v zahraničí je cítiť profesionálnejší prístup, všetko je pre hráča pripravené,“ uzavrel Müller.

Jakub Müller je odchovancom kladenského hokeja, kde si prešiel jeho mládežníckymi kategóriami. Jednu sezónu strávil vo fínskom tíme SaiPa hrajúcom najvyššiu juniorskú súťaž. Na svojom konte má 10 štartov v reprezentácií. Uplynulú sezónu hájil farby tímu HC Slovan Ústí nad Labem v českej druhej najvyššej súťaži. Nastúpil na 39 duelov s bilanciou 10 bodov (6+4).