V dôležitom zápase o play-off výhra domáceho Popradu

HK Poprad – MHC Martin 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Oba tímy začali zápas aktívne a už v 44. sekunde ohrozil brankára hostí Marek Zagrapan strelou spomedzi kruhov. Martin odpovedal o 24 sekúnd, keď z ľavého kruhu vystrelil príklepom Radomír Heizer. V 12. minúte sa opäť ukázala kvalita domáceho brankára Vladislava Fokina, keď vyrazil skvelú strelu Branislava Rapáča vystrelenú spomedzi kruhov. Najväčšiu šancu na skórovanie mal v 19. minúte Patrik Koyš, keď využil chybu Iľju Davydova a ušiel do samostatného nájazdu, ale Fokin vytiahol skvelý zákrok betónom.

V 22. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Peter Bjalončík, ktorý sa dostal až pred brankára hostí a skóroval ponad jeho rameno – 1:0. O štyri minúty neskôr počas presilovky Popradu trafil skackajúci puk pred Corbeilom Bjalončík a ten sa nakoniec za brankára hostí dokotúľal – 2:0. Silnú sedemminútovku Kamzíkov uzavrel tesne po skončení presilovky Arne Kroták, ktorý po Fabianovej nahrávke prestrelil z pravého kruhu všetko, čo mu stálo v ceste – 3:0. V 36. minúte už mohlo byť 4:0, pár sekúnd po skončení trestu martinského hráča vystrelil z ľavého kruhu príklepom Rinat Ibragimov, ktorého strelu zastavila horná žŕdka. Martin skorigoval stav 33 sekúnd pred koncom druhej tretiny, keď počas presilovky dorazil do bránky Tabačekovu strelu Heizer – 3:1.

Martinčania vyleteli na domácich od začiatku tretej tretiny a ich tlak pretavil do kontaktného gólu po Tabačekovej prihrávke strelou z bezprostrednej blízkosti Jaroslav Markovič – 3:2. Aktívnejší boli v tejto časti hry hostia, ale skórovať mohol Zagrapan, ktorý obkorčuľoval bránku až na os ihriska, jeho strelu však zastavila ľavá žŕdka. V 50. minúte mohol Martin vyrovnať, keď od Rapáča dostal medzi kruhy skvelú prihrávku Radek Dlouhy, ale z prvej prestrelil bránku Fokina. O dve minúty vyštaroval do útoku Samuel Mlynarovič, martinský obrancovia mu dali dostatok priestoru a on ho vďačne využil príklepom pod hornú žŕdku – 4:2.

Góly: 22. Bjalončík, 26. Bjalončík (Zagrapan, Fabian), 29. Kroták (Fabian, Zagrapan), 52. Mlynarovič (Lichanec, Suchý) – 40. Heizer (Tabaček), 41. Markovič (Tabaček)

Vylúčení: 3:6, presilovky 1:1 a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Kalina, Lauff – Bogdaň, Stanzel

1 411 divákov

HK Poprad – Fokin (Šúrek) – Suchý, Fabian – Davydov, Ibragimov – Guliaev, Dinda – Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Zagrapan, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Henderson – Matej Paločko, Murček, Troliga

MHC Martin – Corbeil (Žingor) – Kozák, Pulli – Dvořák, Tabaček – Pacalaj, Bačik – Rusina – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Dlouhy, Surovka – Rapáč B., Jurášek, Rzavský

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Dnes sme videli veľmi dobré stretnutie dvoch mužstiev bojujúcich o play-off. Tri body sú veľmi dobré. K zápasu sme pristúpili veľmi zodpovedne. Zlomový moment prišiel za stavu 3:0, keď sme spravili dva zbytočné fauly a súperovi sme dali šancu streliť gól. Mužstvo potom dostalo kŕč, neverilo si, odskakovali nám puky. Po kontaktnom góle sme sa viac zamerali na defenzívu, držali sme hru v strednom pásme čo najdlhšie a strela Mlynaroviča nám priniesla ukľudňujúci gól.

Pavel Paukovček (tréner MHC Martin) – O všetkom rozhodla druhá tretina, keď súper išiel do vedenia 3:0. Síce sme sa dostali do hry kontaktným gólom, v tretej tretine sme si vytvárali tlak, ale nešťastným gólom súper odskočil na dva góly a už sme nedokázali vyrovnať.