Poprad sa dohodol na výmene s Michalovcami. Kamzíkov posilní Dalhuisen, opačným smerom odchádza Ťavoda
8. januára 2020
Adam Larkin novou posilou do defenzívy
9. januára 2020

V dôsledku stabilizácie a dosiahnutia čo najlepšej pozície sa v kádri realizujú zmeny

Tipsportligista z Popradu uskutočnil v uplynulých hodinách niekoľko presunov v kádri. Z rozhovoru s riaditeľom klubu Ľudovítom Jurinyim je zrejmé, že pod Tatrami možno očakávať ďalšie posily. V krátkosti zhodnotil spokojnosť s mužstvom.

Pri budovaní hráčskeho kádra sa popradský klub každoročne pozerá po legionároch. „Pred sezónou sme podpísali kvalitných hráčov zo zahraničia, ktorí mali za sebou vydarené obdobia, avšak v novom pôsobisku pri vplyve mnohých faktorov to tak už nemusí byť. Aj teraz niektorí z nich naplnili našu predstavu, iní nie. Na náš alebo ich podnet sme preto ukončili niekoľko kontraktov a zároveň sme hľadali náhradu,“ povedal riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. Ten si uvedomuje, že v aktuálnom ročníku prišlo k viacerým transferom. „Nie som nadšený z pohybov v kádri, ale ak si to vyžaduje stav a situácia, tak sme nútení realizovať zmeny a pristupovať k tomu profesionálne. Samozrejme, reagovať na vývoj a vhodne dopĺňať mužstvo musíme v rámci našich finančných možností,“ skonštatoval Jurinyi.

Skauting hráčov sa však realizuje neustále. Poverení činovníci sa po vhodných hráčoch obzerajú celoročne. „Primárnu zodpovednosť za výber hráčov nesiem ja, ale realizujem ho a konzultujem s kolegami z trénerského štábu, konzultantom pánom Jurajom Bondrom a Františkom Štolcom. Pravidelne sledujeme hráčov, preverujeme si ich z viacerých strán a snažíme sa získať informácie. Je to dlhodobý proces a výsledok sa ukáže až v zápasoch,“ ozrejmil riaditeľ popradského klubu.

K zmenám v kabíne Kamzíkov došlo aj v posledných hodinách. Popradčania sa rozlúčili s forvardom Karterudom a obrancom Ťavodom, na ktorého miesto prišiel v rámci výmeny Dalhuisen. „Jørgen Karterud mal dlhodobé zranenie a očakávali sme od neho viac. Chcel by som mu však veľmi pekne poďakovať za to, čo odviedol v Poprade. Dnes sa udiala výmena, keď sme veľmi profesionálne dospeli k dohode medzi nami a klubom z Michaloviec. Hľadali sme kvalitného obrancu s dobrou strelou, ktorý si vie vybudovať rešpekt a taktiež kedy pritvrdiť. Komunikovali sme s prezidentom HK Dukla Ingema Michalovce pánom Martinom Burinským a zrealizovali túto výmenu. Spoločne veríme, že to pomôže obom hráčom a najmä tímom. Taktiež chcem aj touto cestou poďakovať Jánovi Ťavodovi za jeho prínos,“ vyjadril sa k čerstvým udalostiam v klube.

Základná časť tipsportligového ročníka sa schyľuje k záveru a na rad prídu boje o čo najlepšie pozície vo vyraďovacej časti. Mužstvo Popradu chce preto nájsť optimálnu formu, stabilitu a vystužiť káder. „V najbližších dňoch dôjde ešte k pohybom v tíme. Po nich sa chceme zastabilizovať, aby sme boli v čo najlepšej pozícii. Prvé dva a štvrtý útok nám fungujú, resp. odvádzajú požadovanú prácu. Tretí útok nie je optimálny. Musíme vystužiť aj obranu,“ zhodnotil aktuálne dianie a krátkodobé ciele Jurinyi.

Streleckú efektivitu v útoku alebo silu do obrany by mohol priniesť cudzinec. Popradčania však majú aktuálne na súpiske 7 importov. „Máme záujem o legionárov. Ak ich bude v kádri viac, ako je dohodnutý limit, bude len na nich, kto sa presadí. Hráča s rozdielom dvoch tried aktuálne nedokážeme zaplatiť. Hľadáme hráčov, ktorých si môžeme dovoliť. Obzeráme sa po cudzincoch, ktorí majú platy porovnateľné s domácimi hráčmi, alebo dokonca nižšie. Nestotožňujeme sa s tým, aby boli ohodnotení lepšie ako našinci. Ak by sme však mali pravidelne vypredaný štadión alebo návštevu vyššiu ako 2500 divákov, dýchalo by sa nám ľahšie. Mohli by sme si dovoliť zaplatiť hráčov prevyšujúcich naši ligu, úroveň hokeja by bola vyššia a atraktívnejšia, a to fanúšik chce. Každopádne našim hokejistom dôverujeme, máme v mužstvo vysokú kvalitu a spoločne veríme v dosiahnutie cieľa,“ uzavrel Jurinyi.

Facebook komentáre