V dramatickom zápase výhra Popradu po nájazdoch

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:1 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0)

Prvé dejstvo začala Banská Bystrica s jasnou snahou vyhrať zápas. Za ich útočnú snahu boli odmenení už v 6. minúte, po Selleckovej prihrávke potiahol puk medzi kruhy Marshall a prestrelil Vošvrdu – 0:1. Poprad sa po tomto góle prebral a zvýšil aktivitu. V 9. minúte spálil tutovku Paukovček, keď po Abdulovej strele dorážal z bezprostrednej blízkosti, ale prestrelil bránku. V 15. minúte spravili hostia obrovskú chybu vo vlastnom pásme, Williams ešte Buzzeovu šancu vyrazil betónom, na Zagrapanovu dorážku do horného rohu však už nemal nárok – 1:1.

Taktovku v druhej tretine držali vo svojich rukách Kamzíci. Svojou aktivitou vybojovali dve presilové hry na začiatku, ale nedokázali ich využiť. Veľkú príležitosť však na opačnej strane spálili hostia, v 30. minúte našiel Marshall Higgsa na pravom kruhu, ten z prvej netrafil odkrytú bránku.

V 45. minúte počas presilovky Popradu sa zrazil Salija s hlavným rozhodcom, Selleckov nájazd zlikvidoval sebaistý Vošvrda. O tri minúty mohol poslať Kamzíkov do vedenia Buzzeo, Williams sa stihol presunúť. V 57. minúte Popradčania zabudli na Failleho, jeho teč však skončil mimo bránky.

V predĺžení sa oba tímy postrážili a nedovolili žiadnu vyloženú šancu a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa presadili iba domáci Abdul s Takáčom, skvelý Vošvrda zlikvidoval štyri pokusy bystrických hokejistov.

Góly: 15. Zagrapan (Buzzeo, Bondra), rozhodujúci samostatný nájazd Abdul – 6. Marshall (Selleck)

Rozhodovali: Baluška, Štefik – Synek, Gajan

Vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia 0:0

4 323 divákov (vypredané)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Miner, Fabian, Salija, Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Bondra, Paukovček, Abdul – Kundrík, Heizer, Belluš

HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Ďatelinka, Kubka, Southorn, Sloboda, Mihálik, Marshall, Nemčík – Lunter, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, Asselin – Zigo, Surový, Lamper – Matoušek, Šťastný, Koper – Češík

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Banská Bystrica mala výborný vstup do zápasu, prvých 10 minút na nás vyleteli. Boli dôraznejší, všade boli skôr. Keď sme sa stiahli, ich obrancovia vedeli potiahnuť puk a vystreliť. Po góle sme však udržali chladnú hlavu, následne sme vyrovnali. V presilovkách sme mohli zápas ukončiť, ale stále sa trápime. Ja verím, že v správny čas to zlomíme. Do Bystrice idem vyhrať tretí zápas za sebou.

Dan Ceman (HC ’05 iClinic Banská Bystrica) – Mali sme výborný štart do zápasu, prvých 10 minút sme hrali dobre, boli sme stále pred bránkou. Po vyrovnávajúcom góle domácich sme začali mať problémy s pohybom, robili sme zlé rozhodnutia. Zápas to však bol veľmi dobrý, oba tímy mali šance. Je to výborná séria, musíme sa doma zlepšiť vo všetkom.