V gólovej prestrelke uspel Poprad

HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 6:4 (2:2, 2:2, 2:0)

Prvú šancu na strelenie gólu v zápase mali domáci, Mashinter na dvakrát neprekonal brankára hostí. Hneď z následného protiútoku si Popradčania zle prebrali hráčov, obranca Mikuš dostal veľa času a priestoru a jeho strela preletela ponad lapačku domáceho gólmana – 0:1. Kamzíci vyrovnali v 6. minúte, po Livingstonovom vyhratom buly vymietol ľavý roh hosťujúcej bránky Mashinter – 1:1. Popradčania šli do vedenia v 18. minúte, krásnu individuálnu akciu predviedol Vandas a doslova vykúpal fínskeho brankára Kiviaha – 2:1. Záver prvej tretiny domáci hráči nezvládli, dostali sa pod tlak a prvým gólom v sezóne sa presadil po dorážke vlastnej strely kanadský obranca Clarke – 2:2.

Kamzíci vstúpili do druhého dejstva ľavou nohou. V 22. minúte zobral Ondrušek puk pri mantineli Dalhuisenovi a prekonal Vošvrdu – 2:3. Už o 26 sekúnd viedli hostia o dva góly. Zahradník nahodil strelu na domáceho gólmana a Andrisík pohotovo dorazil – 2:4. Vošvrda sa nechal vystriedať a premiéru v modrom drese zažil Hamerlík. Poprad následne pridal a v 28. minúte po tlaku našiel Haščák Ervinga a ten prekonal svojho krajana v bránke – 3:4. V 34. minúte počas presilovky strieľal Mashinter, fínsky gólman posunul počas procesu streľby bránku, ale hlavný rozhodca po porade s videorozhodcom a následne svojimi kolegami gól uznal – 4:4.

Tretie dejstvo si lepšie rozohrali hostia. Pred Hamerlíkom to viackrát horelo, ale z gólu sa Nové Zámky netešili. Na rozhodujúci moment si naopak počkali Popradčania v 50. minúte, keď sa z kruhu presadil najlepší strelec ligy Haščák – 5:4. Gólovú poistku pridal v presilovke dve minúty pred koncom Svitana – 6:4.

Góly: 6. Mashinter (Mešár, Livingston), 18. Vandas (Handlovský, Bjalončík), 28. Erving (Haščák), 34. Mashinter (Dalhuisen, Seigo), 50. Haščák (Drgoň), 58. Svitana (Drgoň, Haščák) – 2. Mikuš (Seppänen, Holenda), 20. Clarke (Majdan, Holovič), 22. Ondrušek, 22. Andrisík (Zahradník)

Rozhodovali: Stano, Valach – Synek, Kacej

Vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky 2:0, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (od 22. Hamerlík) – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Mešár, Livingston, Mashinter – Vandas, Bjalončík, Handlovský – Matej Paločko, Zagrapan, Matúš Paločko – Dzivjak

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Clarke, Fereta, Roman, Holenda, P. Mikuš, Šeliga – Bajtek, Doggett, Števuliak – Okoličány, Seppänen, Jurík – Ondrušek, Holovič, Majdan – Andrisík, Rehák, Zahradník – Embrich

Peter Mikula, tréner Popradu: Hostia prejavili svoju hernú úroveň, dve tretiny hrali dobre. Až v tretej tretine sme začali do súpera výraznejšie tlačiť. Začali sme až vtedy robiť veci, ktoré mužstvo má robiť od začiatku. Víťazstvo sa rodilo ťažko, ale je zaslúžené.

Gergely Majoross, tréner Nových Zámkov: Zápas sme začali veľmi dobre. Hrali sme tak, ako sme si predstavovali a naplánovali. Strávili sme veľa času na puku a v útoku. Dve tretiny sa nám darilo aj výsledkovo. Potom sme začali byť vylučovaní a umožnili sme hráčom súpera skórovať. Záver zápasu sme nezvládli. V nedeľu musíme zahrať rozhodne lepšie.