Za striedačkou: Dobrovoľníčka Hela nechodí do práce s tým, aby z nej už bola preč
27. apríla 2017
Výstava Zažite s nami hokej pod Tatrami je otvorená
2. mája 2017

V mládeži došlo k zmenám na trénerských postoch

Hoci je v istých oblastiach venovaná najväčšia pozornosť A-tímu HK Poprad, tak nemenej dôležitou súčasťou našej organizácie je mládež. Vďaka dlhoročnej tradícii a podpore hokeja medzi deťmi a mládežou sa už nášmu klubu podarilo vychovať mnoho úspešných hokejistov. Snahou HK Poprad je aj naďalej vychovávať úspešných hráčov v mládežníckych tímoch. O výchovu budúcich hviezd sa starajú kvalifikovaní tréneri.

S cieľom zabezpečiť kvalitný tréningový proces pod individuálnym dohľadom skúsených odborníkov uskutočnilo vedenie klubu niekoľko zmien. V nasledujúcej sezóne budú pri mládeži pôsobiť nové trénerské dvojice. „K voľbe trénerov došlo po dohode medzi športovým riaditeľom klubu, šéftrénerom mládeže a mojou osobou – manažérom mládeže. Zohľadňovali sme viacero faktorov ako napríklad odbornosť, skúsenosť a pri vyšších kategóriách aj výsledky,” ozrejmil na úvod nového rozdelenia manažér mládeže HK ŠKP Poprad František Štolc.

V nastávajúcej sezóne budú v mládežníckych kategóriách pôsobiť títo tréneri:
Juniori: Ľubomír Pichoňský, Stanislav Salát
Dorastenci: Ján Šimko, Daniel Michlík
Kadeti: Jozef Skokan, Habart Wittlinger
Starší žiaci (7. + 8. ročník): Martin Beck, Branislav Pokorný
Mladší žiaci (5. + 6. ročník): Ľubomír Babura, Tomáš Bartečko
Prípravka (3. + 4. ročník): Martin Tekáč, Ondrej Homa
Predprípravka (0. + 2. ročník): Ľubomír Duda

Tréneri brankárov: Stanislav Salát, Ľubomír Babura

Tréneri sa svojich funkcií ujímajú s účinnosťou od štartu prípravy na nový ročník. „Letnú prípravu si každý tréner navrhuje sám pre každú danú vekovú kategóriu, ale dá sa povedať, že všetky kategórie odštartujú letnú prípravu začiatkom prvého májového týždňa, resp. určite začiatkom druhého týždňa,” informoval Štolc. Samotný tréningový proces je v rukách jednotlivých trénerov. „Všetci tréneri museli odovzdať šéftrénerovi mládeže rámcový plán pre kontrolu tréningového procesu a tréneri juniorky a dorastu sa v prvom týždni prípravy ešte stretnú s hlavným trénerom A mužstva na konzultáciu svojich tréningových plánov, aby boli tréningové plány nastavené koncepčne,” dodal Štolc na margo prípravy na suchu.

Facebook komentáre