Ján Ťavoda sa zahral na kuriéra, permanentku priniesol fanúšičke až domov
4. augusta 2019
Karteruda dva góly potešili: Stále je to však iba prípravný zápas
7. augusta 2019

V odvete sme boli úspešnejší

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Druhý prípravný zápas pred novou sezónou vyšiel Kamzíkom na jednotku. Po minulotýždňovom zaváhaní na Liptove sa tentokrát dostali k slovu legionárske posily, ktoré značnou mierou dopomohli k tomu, aby mal druhý zápas pre Kamzíkov už trochu sladšiu príchuť.

Spočiatku to však také ružové nebolo. Podtatranci sa dlho trápili v koncovke, pričom viaceré pokusy z bezprostrednej blízkosti končili iba na výborne chytajúcom brankárovi Liptákov. Využitá nebola dokonca ani skoro minútová presilovka o dvoch hráčov, ktorú mali Kamzíci k dispozícii v prostrednej časti prvej tretiny, hoci šancí na úvodný gól mali mnoho.

Nakoniec sa ako prví dočkali vedenia hostia, ktorí zásluhou Ozolinša šli v poslednej minúte prvej tretiny do vedenia. V postrednej časti mohlo početné publikom pozorovať kompaktnejší výkon svojich miláčikov, ktorý najskôr korunoval gólom z presilovej hry Marek Zagrapan, aby následne o pár minút neskôr svojim premiérovým gólom poslal Kamzíkov do vedenia Nór Karterud.  V rozmedzí ďalších troch minút dokázali Popradčania svoje vedenie ešte zveľadiť, keď sa do čierneho opäť trafil vo veľkej pohode hrajúci Zagrapan. O pár sekúnd na to nachvíľu umlčal popradské publikum Jakub Sukeľ, ktorý znížil na 3:2, no do konca druhej tretiny sa skóre zápasu už nemenilo.

Tretia tretina priniesla opäť svižný hokej z jednej strany na druhú, pričom divákov dokázal druhýkrát v zápase rozjasať nórsky forvard Jorgen Karterud.

 

Góly: Zagrapan, Karterud, Zagrapan, Karterud – Ozolins, Sukeľ
Rozhodovali: Snášel – Stanzel, Ordzovenský
Vylúčení: 9:7

Zostava HK Poprad: Halo, Rychlík – Česánek, Magovac – Johansson, Fabian – Erving, Semaňák – Romaňák – Takáč, Pelamo, Zagrapan – Karterud, Paukovček, Leclerc – Olejník, Svitana René, Martančík – Valigura, Kundrik, Vašaš.

František Štolc (tréner HK Poprad): “Zatiaľ to nechcem nijak hodnotiť, no pocity mám dobré, keďže sa nám podarilo zvíťaziť. Máme však ešte na čom pracovať, keďže tá hra je ešte taká nesúrodá. Na to, že to bol druhý prípravný zápas, to ale nebolo zlé. Stále sa snažíme rotovať tie päťky, pričom dnes nehrala ani Mlynarovičova a ani Bjalončíkova formácia.”

“Zatiaľ by som legionárov hodnotiť nechcel, keďže to bol iba druhý prípravný zápas a na hodnotenie by bolo veľmi skoro. Máme desať prípravných zápasov, tie sa rozdelia medzi všetkých hráčov a následne zhodnotíme, kto ako odohral prípravu a kto nakoniec v mužstve ostane.”

“Stále sme ešte v objemovej záťaži, či už je to sila, alebo nejaké cvičenia na suchu. Tréningy sú teda objemovo zamerané. Ďalej trénujeme dvojfázovo, kde sa poobede venujeme tej systémovej hre, no ten systém je dosť obsiahly, takže musíme postupne prejsť cez všetky cvičenia. Následne budeme všetko už len zdokonaľovať, skrátime objemové dávky a pomaly sa pripravíme na sezónu.”

Facebook komentáre