V odvetnom zápase rozhodli až nájazdy, úspešný opäť Poprad

Kamzíci opäť zdolali Liptákov, no tentokrát rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešnejší Poprad.

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. Drgoň (Svitana, Skokan), 47. Haščák (Drgoň, Skokan), rozh. náj. Zagrapan – 59. Hamráček (Michalík), 60. Piatka (Ró. Huna, Kurali)

HK Poprad: Rychlík (Vošvrda) – Drgoň, Ulrych, Brejčák, Dalhuisen, Müller, Česánek, Romaňák, Hodorovič, Božoň, Semaňák – P. Svitana (C), Skokan (A), Haščák – Vandas, Zagrapan (A), Handlovský – Matúš Paločko, Preisinger, Lušňák – Šotek, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár, Jevoš, Dzivjak

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovský (49. Bátory) – Petran (A), Kurali, Nemec, Mezovský, Bača, Dubina, Patlevič, Duran – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna (C) – Lištiak, Piatka (A), Uhrík – Surový, Brown, Michalica – Hamráček, Okuliar, Michalík

Rozhodca: Orolin – Šoltés, Stanzel

Diváci: 815

V odvetnom prípravnom stretnutí, ktoré sa malo pôvodne odohrať v Bardejove, ale pre problémy na tamojšom zimnom štadióne sa odohralo stretnutie opäť na popradskom štadióne. Úvod zápasu Kamzíkom vyšiel, keď už v 3. minúte rozjasal strelou z prvej od modrej čiary obranca Drgoň. Kamzíci kontrolovali priebeh hry, ale do šancí sa dostávali aj Liptáci. V 10 minúte prvej tretiny vyšla spolupráca bratov Hunovcov, ale predčasnú radosť zmaril výborne chytajúci Rychlík, ktorý si vychutnal strelu Richarda Hunu. Záver tretiny priniesol ďalšiu veľkú šancu Hunu, tentokrát Rudolfa, ale aj ten stroskotal na Rychlíkovi.

Druhá tretina sa hrala bez gólov, Šikovnú spoluprácu predviedli mladíci v zložení Šotek – Bjalončík a Paločko ml., ktorý nabil Šotekovi na strelu z prvej, ale tá skončila len na vyrážačke brankára Krasanovského.

Do tretej tretiny vstúpili Kamzíci opäť gólom. V 47. minúte využil presilovku strelec Marcel Haščák, ktorému na kruh prihral Adam Drgoň a strelou medzi nohy zvýšil vedenie na 2:0 pre domácich. V závere tretej tretiny prišli dve šance Liptákov a obe sa skončili gólmi. Najprv v 59. minúte unikol popradskej obrane Hamráček a šikovným blafákom pod hornú žrď znížil stav stretnutia. Radosť netrvala dlho a Liptáci sa tešili opäť. O 55 sekúnd neskôr ostal medzi kruhmi osamotený Maroš Piatka a strelou k ľavej žrdi Rychlíka vyrovnal na 2:2.

Po predĺžení, ktoré prinieslo len šance v úvode a v závere, najprv obranca Drgoň po prihrávke Skokana nedokázal skórovať a na konci predĺženia vypálil Haščák, žiaľ len na plexisklo. V samostatných nájazdoch nakoniec jedinou presnou strelou rozhodol Zagrapan.

Poprad odohrá najbližší zápas už zajtra, tentokrát v Spišskej Novej Vsi, kde si s miestnym tímom skrížia hokejky o 18:00 na ZŠ v Spišskej Novej Vsi. Najbližšie sa diváci môžu tešiť na Kamzíkov už najbližší týždeň, kde od utorka do štvrtka sa na popradskom štadióne bude konať 73. ročník turnaja o Tatranský pohár.