V poslednom prípravnom zápase futbalová výhra nad Zvolenom

HK Poprad – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Dnes bol na programe posledný prípravný duel Kamzíkov, v ktorom privítali na domácom ľade ambiciózny Zvolen. Rozjasať divákov mohol v 10. minúte Bjalončík, jeho bekhend skončil na pravej žŕdke Rahmovej bránky. O dve minúty neskôr unikli do prečíslenia Nuutinen s McPhersonom, druhý menovaný bol už blízko bránky a puk usmerňoval iba korčuľou. Na začiatku dvadsiatej minúty sa pekne uvoľnil Skokan pred bránkou, jeho bekhendové zakončenie mierilo na plexisklo. Poprad dostal následne výhodu presilovej hry a tú expresne využil po linke Haščák – Svitana gólom do odkrytej bránky Preisinger – 1:0.

Druhá tretina priniesla menej vzruchu ako tá prvá. Prvú väčšiu šancu videli diváci až v 30. minúte, keď si Müller pekne počkal na Skokana, jeho strelu z prvej brankár hostí kryl. O pár sekúnd neskôr vysunul Skokan do krátkeho úniku Haščáka, zvolenský gólman ukázal rýchlu lapačku. V 37. minúte dostal Zvolen 30-sekundovú výhodu presilovky o dvoch hráčov, nedokázal počas nej priamo ohroziť Vošvrdu.

V 46. minúte ušiel do úniku Puliš, Vošvrda ho vychytal. O pár sekúnd neskôr, ale zvolenský kapitán našiel spoza brány Viedenského a ten vymietol horný roh popradskej bránky – 1:1. Poprad následne prežil 100-sekundové oslabenie o dvoch hráčov. Kamzíci udreli 117 sekúnd pred koncom, Rahm nevedel kam sa odrazil puk po Zagrapanovej strele a následne ho dorazil do odkrytej bránky – 2:1. Poprad potom ustál hru hostí bez brankára v závere, keď sa opäť ubránil presile o dvoch hráčov.

Góly: 20. Preisinger (Svitana, Haščák), 59. Zagrapan (Matúš Paločko, Haščák) – 47. Viedenský (Puliš, Bondra)

Rozhodovali: Orolin, Snášel – Wolf, Ordzovenský

Vylúčení: 8:5 na 2 min., navyše Bondra 10 min. za nešportové správanie, Betker 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

380 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák (A), Ulrych, Dalhuisen, Müller, Hudec, Kramár – Svitana (C), Skokan, Haščák – Šotek, Preisinger, Handlovský – Lušňák, Zagrapan (A), Mešár – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Dzivjak

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Gajdoš, Ďuriš – R. Bondra, Viedenský (A), Puliš (C) – McPherson, M. Halama, Nuutinen – Stupka, Jedlička, Kelemen – Marcinek, Tibenský, Chlepčok

Miroslav Preisinger (útočník HK Poprad) – Zápas bol od začiatku ťažký, Zvolen dobre korčuľoval. Do začiatku ligy odohráme už iba dva zápasy, preto sme dnes na nich šli takmer v plnej sile. Pri mojom góle sa ku mne odrazil puk, trošku som s ním mal problém, bolo ťažké ho ku koncu tretiny spracovať, ale našťastie to tam padlo. Celý zápas sme vedenie držali, pred koncom oni zrovnali, ale mali sme nakoniec šťastie a dotiahli sme to do víťazného konca.

Andrej Kmeč (asistent trénera HKM Zvolen) – Poprad vyskladal veľmi slušné mužstvo, preto to mal pre nás byť test, že kde sa asi nachádzame kvalitou v porovnaní s Popradom. Obstáli sme celkom slušne, v hre päť na päť sme boli vyrovnaným súperom, miestami sme mali aj viac šancí. Dnešný zápas rozhodla disciplína, dostali sme dva zbytočné desaťminútové tresty, ktoré nám rozhodili presilovkové formácie a v konečnom dôsledku presilovky rozhodli. Mali sme ich dosť a mali sme aj päť na tri a musíme dať viac ako jeden gól v takomto zápase.