V prvom kole Tipos extraligy privíta Poprad doma Nitru

V poradí 28. ročník najvyššej slovenskej hokejovej súťaže už pozná svoj žreb pre 1. kolo. Rozhodlo sa o tom dnes v Bratislave.

HK Poprad ho začne 2. októbra 2020 na domácom štadióne proti tímu z Nitry. Celkovo odohrá Poprad v základnej časti 50 zápasov po štyri duely s každým tímom (2x doma a 2x vonku). S regionálnymi rivalmi odohráme dva zápasy navyše.

Hracími dňami budú predovšetkým piatky a nedele, štyrikrát sa bude hrať v utorky, štyrikrát počas sviatočných dní a vo vianočnom období sa uskutočnia duely aj v pondelok a stredu. V októbri i novembri je v pláne po deväť kôl, v decembri osem, v januári desať a vo februári a marci po sedem.

Základná časť vyvrcholí 21. marca 2021. Tímy umiestnené po dlhodobej fáze ročníka na 1. až 6. mieste postúpia priamo do štvrťfinále, pre jedenásty a dvanásty tím sa súťaž skončí. Po ročnej pauze sa do extraligy vracia predkolo play off pre mužstvá zo 7.-10. priečky, ktoré sa bude hrať od 24. marca na tri víťazné zápasy. Od štvrťfinále, ktorého prvý duel je v pláne 31. marca, sa už série hrajú na štyri víťazstvá.

Prvýkrát v histórii sa finále najvyššej slovenskej súťaže bude hrať v máji. Rozhodujúce boje o titul sa začnú 2. mája, nový šampión bude najskôr známy 7. mája, najneskôr 13. mája 2021.

V ročníku 2020/2021 nikto z Tipos extraligy nevypadne. Zospodu však bude súťaž otvorená pre víťaza druhej najvyššej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy.