V prvom semifinálom zápase sme dvakrát vyrovnali

V sobotu sa zimnom štadióne v Banskej Bystrici odohral prvý duel semifinálovej série medzi domácim tímom a Kamzíkmi z Popradu.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Faille (Southorn, K. Sloboda), 8. Higgs (Southorn, Bartánus), 11. M. Lunter (Selleck, K. Sloboda), 38. M. Lunter (Faille, Mihálik), 54. Bartánus (Faille, Marshall) – 17. P. Svitana (Mlynarovič, Matúš Paločko), 25. Abdul (Zagrapan, Salija), 31. Belluš (Buzzeo, Zagrapan), 42. Abdul (Petran, Mlynarovič). Rozhodovali: P. Stano, Štefik – Tvrdoň, Výleta, vylúčení na 2 min: 4:1, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2627 divákov
/stav série 1:0/

Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, K. Sloboda, Southorn, Mihálik, Marshall, Nemčík – Koper, Češík, Matoušek – Bartánus, Higgs, Zigo – Selleck, Faille, M. Lunter – Lamper, A. Šťastný, Šoltés

Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Miner, Salija, Karalahti, Erving, Fabian, Ťavoda – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Paločko – Abdul, Zagrapan, Takáč – Buzzeo, Heizer, D. Bondra – Belluš, Paukovček, Kundrík

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začiatok sme mali podľa predstáv, hrali sme dobre fyzicky, Poprad mal s tým problémy. Išli sme do vedenia 3:0, ale potom sme boli príliš sebavedomí, začali sme vracať puky do tretiny, čo nahrávalo hosťom. Práve v tom sú výborní, že puky hneď vedia zobrať a využiť to. Našli sme však na súpera určitú cestu, dokázali sme ich zastaviť v protiútokoch, ale nastali na našej strane aj chyby. Musíme zlepšiť defenzívu. Napokon sme našli aj cestu na strelenie víťazného gólu pri jedinej našej presilovke. V nedeľu je však nový deň, musíme sa zregenerovať a hrať ešte lepšie.“
Roman Stantien, tréner Popradu: „Vedeli sme, čo nás tu čaká, teda silný a fyzický hokej zo strany Banskej Bystrice. To sa aj potvrdilo. Chystali sme sa na to, ale asi sme si v podvedomí mysleli, že to tak nebude. Prvých desať až trinásť minút sme nezvládli. Bystrica nás zatlačila a my sme nevedeli, čo s tým. Nerozumiem, prečo sa tak stalo, pretože sme sa na to chystali. Nemám na to vysvetlenie. Našťastie sme dali kontaktný gól a povedali sme si v druhej tretine, že na nich zatlačíme my. To sa aj podarilo a v prostrednom dejstve sme mohli vyťažiť zo šancí viac, i z tých presiloviek. Do vedenia sme však nešli a paradoxne v tretej tretine sme inkasovali gól z jedinej presilovky súpera. Bystrica si to v závere už potom ustrážila.“