Preview zápasu HC Nové Zámky – HK Poprad
26. decembra 2016
Vianočná tombola pokračuje
27. decembra 2016

V štefanskom kole sme podľahli Novým Zámkom

HC Nové Zámky – HK Poprad 7:2 (4:0, 3:1, 0:1)

Góly: 4. Čaládi (Cardwell), 9. Brabenec (Čaládi, Sandgren), 14. Sandgren (Čaládi, Brabenec), 15. M. Paulovič (Fábry, Martin Chovan), 28. Čaládi (Pitule), 30. J. Tibenský (M. Hudec, Mäkinen), 31. Lavrovs (Pitule, Sandgren) – 24. Lichanec (Zagrapan), 59. D. Bondra (Murček, Vašaš)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Synek, Gegáň

Zostavy
HK Poprad:
Šúrek (14. – 31. Pajpach) – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, Krempaský, Lubor Pokovič, Bagin – Mlynarovič, Zagrapan, A. Ježek – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Vašaš, Murček, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, R. Václav
HC Nové Zámky: J. Chovan – V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, R. Lelkeš, Maier – Bahenský, Brabenec, Čaládi – J. Tibenský, M. Hudec, Saarinen – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Pitule, Dominik Rehák

Hlasy po zápase
Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: “Ja som samozrejme spokojný, aj s výsledkom, aj so samotnou hrou. Lepšie som si môj úvodný domáci zápas nevedel ani predstaviť. Chlapci to zobrali vážne, boli pripravení, boli tak správne naštvaní na predchádzajúce prehry. Ukázali vnútornú silu, boli tam pekné akcie a mali sme aj trochu šťastia ale to k hokeju tiež patrí. Rýchlo sme sa ujali vedenia, išli sme tvrdo za víťazstvom. V záverečnej tretine sme od toho trochu upustili ale nemám s tým vôbec žiaden problém. Dôležité je, že sme vyhrali a tri body ostávajú u nás. Samozrejme, teší ma, že hráči ukázali potenciál, to je veľmi dôležité.”

Marcel Ozimák, tréner Popradu: “Dnešný zápas mi pripomínal duel, ktorý hrali Nové Zámky u nás. V úvodnej tretine sa rýchlo ujali vedenia, dali tri góly, dokonca ešte aj ten štvrtý gól dali od hokejky, podobne ako sme ho dali my v Poprade. Také zápasy bývajú. Nám pred zápasom vypadli štyria hráči zo základnej zostavy, bolo cítiť, že naše pätorky boli nezohrané. Na druhú stranu, hrali traja mladíci s ročníkom narodenia 1998 a stretnutie odohrali so cťou. Myslím si, že dnes bol súper lepšie pripravený. Gratulujem súperovi, mal navrch, vyšli mu aj pekné akcie. A to, že počet striel bol vyrovnaný svedčí o tom, že súper bol strelecky efektívnejší a preto aj vyhral.”

Facebook komentáre