V základnej časti nás čakajú doma už len 4 zápasy

Najvyššia slovenská hokejová súťaž má na programe záverečných 12 kôl základnej časti aktuálneho ročníka. Zverencov trénera Petra Mikulu čaká 11 duelov, počas ktorých odohrajú 4 domáce stretnutia a až sedemkrát sa predstavia na ľade súpera.

Aktuálne štvrtý tím ligovej tabuľky má za sebou stúpajúcu výkonnosť. Po deväťzápasovej víťaznej sérii prišli dve prehry, domáca výhra a podľahnutie súperovi z Nitry, avšak v posledných troch dueloch to boli práve Popradčania, ktorí sa opäť radovali z víťazstva.

Hokejisti Popradu majú na konte aktuálne 63 bodov. Na vrchole individuálnych štatistík je Michael Vandas s 30 bodmi. O bod menej má Marek Zagrapan. Trojicu najproduktívnejších Kamzíkov uzatvára Patrik Svitana s 28 bodmi. Strely súpera kryje najmä Tomáš Vošvrda s úspešnosťou zásahov 92,50 %.

V kalendári popradských hráčov je najbližšie domáci zápas proti Zvolenu už zajtra o 18:00 hod. Po all star víkende vycestujú Kamzíci v utorok do Detvy. Ďalšie stretnutie sa na popradskom štadióne odohrá v piatok 24. januára so súperom z Banskej Bystrice. Následne čaká bielo-modrých trojzápasová porcia na klziskách súperov z Michaloviec, Bratislavy a Košíc. Šnúru zápasov pred reprezentačnou prestávkou ukončí domáci duel s Miškolcom v nedeľu 2. februára.

Prvou zastávkou po pauze bude Budapešť. Nasledovať bude posledný domáci duel v základnej časti proti Nitre v nedeľu 16. februára. Dlhodobú časť ukončia stretnutia v Nových Zámkoch a v Trenčíne.

Rozšírením na 13 účastníkov sa zmenil aj hrací formát Tipsport Ligy. Ten priniesol novinku v podobe dvoch nadstavbových častí. Prvú vytvoria mužstvá umiestnené na prvých šiestich priečkach, druhú tímy na 7. až 12. mieste. Pre účastníka, ktorý sa ocitne na chvoste tabuľky, sa sezóna skončí.

Účastníci nadstavbových častí následne medzi sebou odohrajú desať duelov systémom raz doma a raz vonku. Prvá šestica bude mať účasť v štvrťfinále playoff istú, pobije sa len o tabuľkové postavenie. O zvyšné dve miestenky do prvej časti vyraďovacej fázy budú bojovať kluby z druhej šestky. Získajú ich tímy umiestnené na 7. a 8. mieste po nadstavbovej časti.