Marcel Ozimák: Vypadnutie nás škrie, my však máme ďalšie ciele s popradským hokejom
23. marca 2017
Juniori zabojujú o bronzové medaily
26. marca 2017

V záverečnej príprave na MS aj traja Kamzíci

V piatok 5. mája 2017 odštartujú hokejové majstrovstvá sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži, o deň neskôr nastúpia o 16.15 na ľad  v Nemecku v Lanxess Aréne reprezentanti Slovenska proti tímu Talianska. O mesiac skôr – 6. apríla – sa rozbehne stretnutiami Dánsko – Slovensko a Nórsko – Nemecko séria 46 medzištátnych prípravných  zápasov v rámci Euro Hockey Chellenge a Euro Hockey Tour. Naši reprezentanti prispejú do tejto porcie ôsmimi duelmi.  

Už od pondelka 27. marca sa začne v Bratislave prvým mikrocyklom záverečná fáza prípravy hokejovej reprezentácie Slovenska na svetový šampionát.  Vzhľadom na to, že  veľa kandidátov má ešte klubové povinnosti v rámci play-off doma i v zahraničí pôjde o spoločnú prípravu reprezentačného A tímu a Olympijského výberu SR, ktorý nastúpi 7. a 8. apríla  v Krynici proti Poľsku. Pozvánku na úvodný zraz na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dostalo 21 hráčov. Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Zdenom Cígerom bude mať k dispozícii dvoch brankárov, osem obrancov a jedenásť účastníkov. Dovedna absolvujú sedem tréningových jednotiek, v utorok a v stredu predpoludním v dvoch skupinách.

Nominácia   tímu SR A a Olympijského výberu Slovenska na výcvikový tábor v Bratislave (27.-31. 3. 2017):
Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 30 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR, 16/0 gólov)

Obrancovia: Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 10/3), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR, 8/3), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR, 43/3, Ivan Švarný (Kärät Oulu, Fín., 109/4), Oldřich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR, 12/0), Ľubomír Dinda (HK Poprad, 3/0), Marek Ďaloga (HC Slovan Bratislava/KHL, 54/3), Samuel Fereta (HC Slovan Bratislava, 0/0)

Útočníci: Martin Bakoš (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 34/6), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha, ČR, 13/2), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd., 72/15), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR, 16/6), Tomáš Marcinko (Kunlun Red Stars, Čín./KHL, 52/4), Michael Vandas (HC Vítkovice, ČR, 19/1), Andreas Štrauch (HK Poprad, 3/0),  Peter Lichanec (HK Poprad, 3/0), Adam Lapšanský (Ravensburg Towerstar, Nem. 16/7), Samuel Takáč (LHC Lyons, Franc., O/O), Stanislav Horanský (SC Langenthal, Švajč., 0/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Július Šupler (konzultant), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (team manažér)

Zápasy reprezentácie Slovenska v rámci Euro Hockey Challenge 2017:
Dánsko – Slovensko (6. apríla v Odense a 8. apríla v Aalborgu),
Slovensko – Švajčiarsko (13. apríla v Trenčíne a 15. apríla v Žiline),
Slovensko – Fínsko (19. apríla v Košiciach a 21. apríla v Bratislave),
Nórsko – Slovensko (28. a 29. apríla v Hamare)

Facebook komentáre