Vyšehradský pohár: Šesťgólová kanonáda v podaní Mlynaroviča proti UTE
8. septembra 2018
Výdaj permanentných vstupeniek STANDARD
12. septembra 2018

Veľký sumár prípravného obdobia seniorov HK Poprad

Prípravné obdobie nášho klubu je minulosťou, veď už tento piatok sa aj pre HK Poprad začína dlhodobá časť Tipsport ligy. Ako sa nám darilo v samotných zápasoch, kto všetko v nich nastúpil či ďalšie zaujímavé informácie nájdete v tomto článku. 

V predsezónnom období sa naši hokejisti nesústredili len na naberanie sily a výkonnosti pre najbližšie mesiace a dlhodobú súťaž, priestor opäť ostal aj na prípravné či turnajové zápasy. Tento rok ich bolo o čosi viac ako v minulosti. Celkovo sme odohrali 12 duelov so skóre 48:33 a v nich sme zaznamenali 7 víťazstiev a 5 prehier. Bodovo sa najviac darilo najmä vďaka poslednému dvojzápasu vo Vyšehradskom pohári Samuelovi Mlynarovičovi (v nich zaznamenal 9 gólov a jednu asistenciu), ktorý si pripísal na svoje konto neuveriteľných 18 bodov. Samo ovládol aj hodnotenie strelcov s dvanástimi presnými zásahmi. V počte asistencií sa najviac darilo jeho spoluhráčovi z útoku Patrikovi Svitanovi (8). Najvyššie víťazstvo sme zaznamenali proti Újpestu 9:0, najvyššiu prehru so Zvolenom v pomere 2:4. Divákov určite potešilo celkové víťazstvo na Tatranskom pohári či úspešné a zatiaľ čisto víťazné účinkovanie v rámci Vyšehradského pohára.

Do zápasov naskočili traja brankári (Gračar, Vošvrda, Rychlík), trinásť obrancov (Brejčák, Ťavoda, Karlsson, Salija, Erving, Petran, Fabian, Česánek, Krempaský, Kozák, Brincko, Romaňák, Semaňák) a sedemnásť útočníkov (Svitana, Mlynarovič, Václav, Takáč, Paločko, Heizer, Zagrapan, Bondra, Abdul, Paukovček, Macík, Bjalončík, Martančík, Olejník, Koyš, Pat. Hrehorčák a Matúš Paločko. Celkovo to činí 33 hráčov, z ktorých je 17 našimi odchovancami.

Aj keď sme väčšinu zápasov odohrali v domácom prostredí, hráči sa spolu s realizačným tímom nevyhli ani poriadne náročnému cestovaniu. Z dôvodu rekonštrukcie ľadovej plochy sme museli na začiatku prípravy dochádzať za ľadom do Spišskej Novej Vsi. Oveľa viac kilometrov naskočilo na tachometroch na cestách za súpermi. Okrem päťhodinového letu to bolo dokopy až 2020 km… Čo sa týka výstrojov hráčov počas posledných týždňov, vedúci mužstva napočítal 25 zlomených hokejok, hráči použili 27 bielych a 6 modrých pások na hokejky, 47 pások na holenné chrániče a roztrhli 10 šnúrok do korčúľ…

Prípravné zápasy:

(02.08.2018) Havířov – Poprad 4:3 s.n. – Abdul (Martančík, Zagrapan), Bondra (Abdul, Zagrapan), Bondra

(09.08.2018) Zvolen – Poprad 2:3 s.n. – Fabian (Takáč, Mlynarovič), Paločko (Fabian), rozh. sam. nájazd Svitana

(14.8.2018) Poprad – Havířov 1:3 – Svitana (Ťavoda)

(18.8.2018) Cardiff – Poprad 3:2 – góly: Abdul, Zagrapan, asistencie: Petran, Karlsson

(19.8.2018) Cardiff – Poprad 4:5 – góly: 2 Takáč, Fabian, Petran, Erving, Heizer, asistencie: Karlsson, Koyš, Heizer, Abdul

(23.8.2018) Poprad – Zvolen 2:4 – Abdul, Takáč (Paločko)

Visegrad Cup:

(28.8.2018) Ferencváros – Poprad 1:3 – Mlynarovič (Koyš, Kozák), Heizer (Erving, Takáč), Heizer (Salija, Takáč)

(5.9.2018) Poprad – DAB 8:4 – Mlynarovič (Petran, Salija), Kozák (Svitana, Mlynarovič), Mlynarovič (Bjalončík, Václav), Takáč (Petran, Salija), Zagrapan (Bondra, Karlsson), Abdul (Petran), Mlynarovič (Svitana, Kozák), Bondra

(7.9.2018) Poprad – Újpest 9:0 – Mlynarovič (Svitana), Mlynarovič (Salija, Petran), Bjalončík (Paukovček, Brejčák), Mlynarovič (Takáč, Heizer), Bjalončík (Paukovček, Brejčák), Mlynarovič (Salija, Petran), Václav (Svitana), Mlynarovič (Svitana, Brejčák), Mlynarovič (Česánek, Svitana)

Tatranský pohár:

(30.8.2018) Poprad – DVTK 3:1 – Abdul (Kozák), Svitana (Mlynarovič), Bondra (Zagrapan, Kozák)

(1.9.2018) Poprad – Vítkovice 5:6 s.n. – Mlynarovič, Zagrapan, Takáč (Salija), Ťavoda (Paukovček), Zagrapan (Bondra)

(2.9.2018) Poprad – Znojmo 4:1 – Kozák (Mlynarovič), Mlynarovič (Svitana, Koyš), Bondra (Zagrapan, Abdul), Takáč (Svitana, Mlynarovič)

 

Facebook komentáre