Hokejový Valentín s množstvom sprievodných aktivít
12. februára 2017
Preview zápasu HK Poprad – HK Nitra
14. februára 2017

Vo vodách KHL sme ulovili brankára a obrancu

KHL patrí nepochybne medzi najlepšie hokejové ligy vôbec. Jednou z mála nevýhod sa javí skorý koniec sezóny pre tímy, ktoré sa neprebojujú do play off. Práve tento fakt dovolil nášmu klubu na sklonku prestupového obdobia angažovať dve veľmi kvalitné hráčske posily. 

Pred vyraďovacou časťou sezóny sme sa poistili na brankárskom poste. Novou posilou HK Poprad sa stal Vladimír Fokin, ktorý má v KHL odchytaných 123 zápasov. Tridsaťročný odchovanec Čeljabinsku pôsobil naposledy v Jugre Chanty – Mansijsk, za ktorú v aktuálnej sezóne nastúpil v 19 zápasoch (2,38, 92,1%). Okrem spomínaného pôsobenia obliekal aj dres ďalšieho klubu tejto ligy Traktoru Čeljabinsk, zahral si aj nižšiu ruskú súťaž. O tomto brankárovi má dostatočný prehľad aj tréner Ozimák. „Vladimíra som sledoval aj v poslednom zápase proti Minsku, v ktorom nastúpil ako jednotka a chytal výborne. Túto rolu plnil aj v minulej sezóne, počas tejto až toľko šancí pri Garnettovi nedostával. Kvalita sa mu však nedá odoprieť. V tomto prípade nejdeme do neznáma,“ povedal na Margo brankárskej posily hlavný kouč Marcel Ozimák.

Pod Tatry dnes pricestoval aj jeho klubový spoluhráč Rinat Ibragimov. Tridsaťročný obranca sa môže pochváliť titulom majstra sveta do 18 rokov v drese ruskej „zbornej“ či Gagarinovým pohárom zo sezóny 2013/14. Odchovanec Kamenogorsku bojoval v KHL za kluby Magnitogorsk, Chanty – Mansijsk, Novosibirsk, Chabarovsk a Soči (414 zápasov, 23+52). V drese Metalurgu Magnitogorsk si zahral aj Ligu Majstrov. „Rinata som zažil v Rusku len ako súpera, no svoje meno si tam patrične vybudoval svojimi výkonmi, čiže sme ho skúmať nemuseli. Patrí medzi tvorivých obrancov, dokáže podržať ale aj vyviesť puk z obranného pásma a je vhodný typ aj na presilovky. Jeho veľkou prednosťou je „hlava hore“. Uvidíme, či sa dokáže adaptovať na slovenský hokej, no pri jeho kvalitách sa o to vôbec nebojím. Ibragimov by mal byť veľkou posilou,“ pokračuje v predstavovaní hlavný tréner Kamzíkov.

Popradský lodivod na záver zosumarizoval taktiku klubu počas posledných dní prestupového obdobia. „Hlavnou úlohou bolo zaplátanie dier v obrane, ktoré sa vyskytli po odchode Chaloupku. Problémy nám robí aj zdravotný stav Postnikova, s ktorým momentálne nemôžeme počítať. Ďalším cieľom bolo doplnenie stavu na brankárskom poste, a to nie len z pohľadu kvantity ale najmä kvality. Ak sa nám podarí dostať do play off, tak pripravených chceme mať troch brankárov. Na druhej strane sme nikoho nechceli uvoľniť, káder musíme mať dostatočne široký. Týchto desať zápasov sa dá brať ako štartovacia plocha pred play off. Čo sa týka hráčov z Ruska, u nich všetko závisí na tom, ako sa dokážu prispôsobiť, čo na tie zmeny povie ich hlava. U nás sa však stretávame so skúsenými hráčmi a čistými profesionálmi, čoho sú svedkom aj ich úspechy či štatistiky v kvalitnej KHL.“

Novým hráčom prajeme veľa úspechov a dúfame, že sa im podarí aj v Poprade napĺňať ich veľký herný potenciál a v neposlednom rade aj naše klubové ciele.

Facebook komentáre