Vošvrda aj naďalej brankárskou jednotkou Kamzíkov

Vedenie HK Poprad začalo intenzívne s prípravami na novú sezónu. Jednou zo základných úloh je udržanie kostry kádra, ktoré sa pretavilo do podpisu zmluvy s brankárom Tomášom Vošvrdom.

Rokovania medzi klubom a ochrancom popradskej svätyne prebiehali dlhšiu dobu. „O spolupráci na nový ročník sme sa rozprávali priebežne asi dva mesiace. Nakoniec sme sa otvorene a korektne dohodli, rovnako ako pred rokom. Ak obe strany majú záujem, tak sa dohoda na 99 % zrodí. Som šťastný, že môžem pokračovať v tejto organizácií,“ uviedol k predĺženiu kontraktu Vošvrda.

Na jeho slová nadviazal riaditeľ popradského klubu. „O zotrvaní sme s Tomášom Vošvrdom rokovali už počas sezóny, v priebehu play off sme sa nechceli rozptyľovať. Hneď na druhý deň po skončení sezóny sme mali rozhovor a dohodli sme sa. Pre nás bolo prioritou udržať skvelého brankára,“ vyjadril sa na margo predĺženia kontraktu Ľudovít Jurinyi.

Pri rozhodovaní zavážili podmienky. „Spoločne s rodinou sa nám v Poprade veľmi páči. Máme tu všetko, čo potrebujeme. Výborné zázemie, pekné mesto aj okolie. Za celú sezónu som sa nemal načo sťažovať,“ zhodnotil gólman.

Účastník majstrovstiev sveta do 20 rokov evidoval záujem aj z iných klubov. „Dostal som ponuky od klubov zo Slovenska, Česka a Nemecka,“ prezradil Vošvrda.

Pod Tatrami chce český gólman nadviazať na úspešné účinkovanie. „Z jedného pohľadu máme za sebou úspešnú sezónu, z druhého nie. Môj cieľ bol medaila, a to sa nepodarilo. Verím, že spoločnými silami celého klubu v budúcej sezóne získame medaily a opäť posunieme klub o level vyššie. Moja povaha je jasná. Som víťazný typ a svojou mentalitou chcem nakaziť aj svojich spoluhráčov. Moje ciele sú vždy len tie najvyššie,“ ambiciózne prehlásil Vošvrda.


Vošvrda začal s hokejom v rodnej Ostrave. Prvé úspechy zaznamenal v mládežníckych kategóriách, keď vo Vítkoviciach získal titul v kategórii dorastu aj juniorov. Pravidelne obliekal dres mládežníckych reprezentačných celkov a svoju vlasť reprezentoval aj na svetovom šampionáte do 20 rokov. Premiéru medzi seniormi zažil v domácom prostredí. 193 centimetrov vysoký gólman pokračoval vo svojej kariére v extraligovom Liberci a pôsobil aj v prvoligových Benátkach nad Jizerou. Po troch sezónach sa na rovnaké obdobie presunul do Olomouca a hneď v prvej sezóne sa výrazne podieľal na postupe do extraligy. Následne strávil dva ročníky v tíme Bayreuth Tigers z nemeckej druhej najvyššej súťaže. V ostatnej sezóne hájil 29-ročný brankár farby popradského klubu.