Vošvrda vychytal proti Liptákom svoje druhé čisté konto sezóny

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Otvárací gól zápasu videli diváci v 5. minúte, keď po zakázanom uvoľnení hostí zatlačila prvá útočná formáciu Popradu v ich pásme a po Brejčákovej prihrávke prestrelil delovkou z prvej spomedzi kruhov brankára Kislitsyna – 1:0. V 13. minúte mohol Liptovský Mikuláš vyrovnať, Žiakovu strelu z ľavého kruhu domáci Vošvrda efektne chytil do lapačky. Vyrovnanie nepriniesla ani presilová hra hosťujúceho tímu, aj keď po Kriškovej strele, ktorá prešla pomedzi pravý betón Vošvrdu, musel domáci brankár vypichnúť puk hokejkou spred bránkovej čiary.

Poprad mohol zvýšiť svoj náskok na rozdiel dvoch gólov v 22. minúte, Bondra svoj prienik ani na dvakrát nevyužil. Z následného tlaku nastrelil Salija hornú žŕdku mikulášskej bránky. Tá zachránila brankára hostí aj v 28. minúte po strele Ervinga z ľavého kruhu.

V úvode tretieho dejstva prepadli hostia v popradskej tretine, do prečíslenia ušli Belluš so Svitanom a prvý menovaný svojou strelou švihom vymietol ľavý horný roh Kislytsynovej bránky – 2:0. Liptovský Mikuláš mohol znížiť v 45. minúte, no Vošvrda ľavým ramenom vyrazil Žiakovu delovku spomedzi kruhov. Zmenu skóre nepriniesla ani krátka hra hostí bez brankára a tak čisté konto a tri body zostávajú na domácom ľade.

Góly: 5. Mlynarovič (Brejčák), 41. Belluš

Rozhodovali: Kalina, Juhász – Jobbágy, Vincze

Vylúčení: 2:2, presilovky a oslabenia 0:0

1 109 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Fabian, Kozák, Česánek, Erving – Svitana, Mlynarovič, Belluš – Takáč, Paukovček, Bondra – Zagrapan, Heizer, Koyš – Paločko, Bjalončík, Macík

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Korím, Kurali, Suchý, Nemec, Horváth – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Piatka, Oško, Števuliak – Žiak, Uhrík, Vybíral – Heikkilä, Lichanec, J. Sukeľ

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Súhlasím so všetkým čo povedal kolega. Vošvrda opäť podal skvelý výkon. Aj obrancovia splnili všetko na výbornú, čo sa týka aj blokovania striel. Už sa môžem len nasmiať, koľko sa narobíme na jeden gól.

Anton Tomko (tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš) – My sme očakávali nástup Popradu do tohto zápasu, lebo Poprad je známy tým, že začiatok zápasu hrajú v pohybe. V 1. tretine nás zatlačili a Mlynarovič využil našu jedinú chybu v tejto časti zápasu. V druhej časti sme sa vyrovnali pohybom Popradu a mali sme aj prečíslenia a šance. V úvode tretej sme dostali gól a po ňom som cítil útlm na našich hráčoch. Chýbala nám potom iskra, pohyb. Brankár domácich podržal svoje mužstvo, nestrelili sme gól a bez neho nemôžeme počítať s bodmi.