Domáce zápasy HK Poprad obohatené o sprievodné aktivity
9. septembra 2017
Preview zápasu HK Poprad – Dukla Trenčín
10. septembra 2017

Všetky tohtosezónne posily očami trénera Ozimáka

Mathieu Corbeil: Jednoznačne musí byť ten, kto bude mužstvo držať nad vodou. Musí podávať také výkony, ktoré sú hodné podmienok, ktoré sme mu tu vytvorili. Tu iná cesta nie je. Očakávame od neho stopercentné výkony a to, že bude ústredná postava mužstva vo všetkých herných situáciách.

Lukáš Gavalier: Perspektívny mladý chlapec, v ktorom je veľký potenciál, čo nám tvrdí aj tréner brankárov, len s ním treba pracovať. Je veľká pravdepodobnosť, že už budúci rok bude brankárska jednotka v Poprade.

Daniel Brejčák: Konštruktívny obranca. Jedinou jeho nevýhodou je možno výška a váha, no my to ako hendikep neberieme. On to vie nahradiť hlavou a fyzickou pripravenosťou. Patrí medzi obrancov, ktorí vedia výborne podporiť útok a každému útočníkovi sa pred takýmto bekom hrá dobre.

Alexander Ignatov: Pomer cena a výkonnosť je pri ňom primeraný. My sme potrebovali vyplniť obranné rady tretej a štvrtej formácie. Ak by nešiel Krempaský do dvadsiatky, možno by sme túto situáciu ruským hráčom nemuseli riešiť.

Jimmy McDowell: Pre nás je stále veľký otáznik. Je to ale dobrý obranca. Vie podporiť útok, má dobrú rozohrávku, veľké sebavedomie pri puku a vie aj vystreliť. Veľkým mínusom je to, že mesiac netrénoval kvôli komplikáciám po operácií výrastku nad členkom, následne po nej chytil infekciu pravdepodobne vo vode. Začal trénovať až vo Francúzku kde hneď ukázal, že by to mohla byť jedna z ústredných postáv našej defenzívy.

Peter König: Dobre stavaný obranca s kvalitnou strelu, rozohrávku či palicovú techniku. Napĺňanie týchto predpokladov a vynikanie v spomenutých prednostiach je to, čo od neho očakávame.

Vojtech Zadražil: Mladý perspektívny chlapec, silový typ obrancu. Od neho čakáme defenzívne úlohy, no má aj dobrú strelu. Ak zapracuje na streľbe z prvej, môže byť aj táto jeho vlastnosť plusová pre náš tím.

Jindřich Abdul: Tohto hráča som pozorne sledoval už minulú sezónu. Mal ponuku aj z Košíc, no je to mladý hráč, ktorý potrebuje trénerovú dôveru a veľa hrávať, čo by pri košickej zostave nebolo v takej miere, ako u nás. Je to konštruktívny hráč, tvorca hry.

Vladislav Bogoslovsky: Mladý chlapec, veď to je ročník narodenia 1995. Bol tu na skúške, no aj napriek tomu bol v príprave jeden z najproduktívejších hráčov mužstva. Preto sme sa rozhodli, že s ním predĺžime spoluprácu. Veľmi dobrý korčuliar a situácie jeden na jedného rieši kreatívne, vďaka čomu sa v nich vie presadiť. Uvidíme, aké výkony podá v lige.

Radomír Heizer: Typ centra, ktorý si plní obranné povinnosti. Konštruktívny vpredu s dobrou nahrávkou, budeme sa od neho spoliehať na schopnosti v presilových hrách. Od neho čakáme, že bude líder.

Richard Rapáč a Michael Vandas: Od tejto dvojice čakáme, že budú ťahúni mužstva. Tento útok spolu s trojicou Štrauch-Mlynarovič-Svitana by mali rozhodovať zápasy v kľúčových momentoch.

 

Facebook komentáre