Východniarske derby opäť ovládlo hosťujúce mužstvo

HK Poprad – HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Prvú šancu zápasu zaznamenal v 4. minúte Bondra, jeho pokus z ľavého kruhu však minul bránku. O minútu neskôr na dvakrát dorážal Petráš, Vošvrda jeho pokusy zneškodnil betónom. V 13. minúte využil dve sekundy pred jej koncom presilovku z nenápadnej šance Spilar – 0:1. V 17. minúte prepadol Lichanec a prečíslenie dva na jedného využil krásnou strelou pod hornú žŕdku Klíma – 0:2.

Na začiatku druhej tretiny fauloval Kafka Brejčáka a počas presilovej hry Abdulovu veľkú šancu na zníženie zastavilo stehno Bropheya. V 29. minúte počas vlastného oslabenia ušiel Paukovček, pri zakončení bol faulovaný, nariadené trestné strieľanie však nevyužil Svitana. V 37. minúte odskočili Košičania na tri góly, Pulliho strelu tečoval pred Vošvrdom Galamboš – 0:3. Poprad neznížil ani počas prečíslenia, Bondra našiel Mlynaroviča, jeho strela z prvej však minula bránku.

Iskru nádeje vykresal počas početnej výhody Takáč, ktorý z prvej prestrelil Habala – 1:3. V 52. minúte Abdul našiel Bondru, zakončeniu do prázdnej bránky zabránil skvelý obranný zákrok Suju. Vyrovnanie nepriniesla ani záverečná powerplay a tak opäť vyhralo východniarske derby hosťujúce mužstvo.

Góly: 48. Takáč (Svitana) 13. Spilar (Pretnar, Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar)

Rozhodovali: D. Konc st., Juhász – Rojík, Vincze

Vylúčení: 5:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

3 630 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák, Fabian, Erving, Ťavoda, Brincko, Česánek – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Lichanec – Koyš, Heizer, Václav

HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Vrábeľ, Šedivý – Haščák, Suja, L. Nagy – Petráš, Brophey, Kafka – Spilar, Galamboš, Hričina – Žitný, Klíma, Lušňák

iZlato najlepší hráč zápasu: Patrik Koyš – Gabriel Spilar

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – My sme do zápasu s tým šli, že po tých dvoch vysokých domácich prehrách sme túto sériu chceli prerušiť. Nezačali sme zle, Košice však perfektne bránili stred ihriska a šance im vychytal ich výborný brankár. V druhej tretine sme spravili zbytočné fauly hokejkou, oslabovky sme ubránili, ale potom sme dostali taký nešťastný gól po tečovanej strele. Tretia tretina bola výborná, nepremieňame však šance a prichádzame o body.

Peter Bartoš (asistent trénera HC Košice) – Pre nás bolo dôležité držať domácich ďalej od našej bránky. Naši hráči hrali prvé dve tretiny tak, ako sme si povedali na porade. V tretej tretine sme spravili niekoľko faulov a dostali sme sa do tlaku, ale chalani to zvládli.